ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняЗаборгованість підприємств перед «Нафтогазом» за природний газ збільшилась на 13,1%

Заборгованість підприємств перед «Нафтогазом» за природний газ збільшилась на 13,1%

Заборгованість підприємств-боржників перед НАК «Нафтогаз України» за використаний природний газ збільшилась на 3,9 млрд грн (13,1%) та складає 33,2 млрд грн
Станом на 18 квітня 2017 р. сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ та прямих промислових споживачів перед НАК «Нафтогаз України» складає близько 33,2 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість збільшилась на 3,9 млрд грн (13,1%), повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».
 
Зростання заборгованості ТКЕ та ТЕЦ протягом третього тижня місяця є типовим та пояснюється оформленням актів прийому-передачі обсягів газу, використаного у березні 2017 року, а розрахунки населення за послуги з постачання теплової енергії у попередньому місяці здійснюються до 25-го числа поточного місяця.
 
Борг підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, становить близько 82% від загальної суми заборгованості, борг ТЕЦ за природний газ, використаний у виробництві електроенергії — близько 9%, борг прямих промислових споживачів — 9%.
 
Заборгованість ПАТ Київенерго за газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, за минулий тиждень збільшилась на 911 млн грн (24,2%). Сумарна заборгованість Київенерго складає близько 4 682 млн грн. 

Виробництво теплової енергії (ТКЕ та ТЕЦ)
 
Сумарна прострочена заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, складає близько 27,3 млрд грн, з них за 2017 р. — 10,7 млрд грн. За минулий тиждень заборгованість збільшилась на 3 853 млн грн (16,4%). 
 
Найбільша сумарна прострочена заборгованість за використаний газ в цій категорії накопичена у підприємств ТКЕ і ТЕЦ Донецької (5,7 млрд грн), Дніпропетровської (4,5 млрд грн), Харківської (1,9 млрд грн), Луганської (1,4 млрд грн), Запорізької (1,3 млрд грн), Одеської (1,2 млрд грн) областей та м. Києва (4 млрд грн).
 
Найбільша прострочена заборгованість за використаний природний газ за 2017 р. в цій категорії накопичена у підприємств ТКЕ і ТЕЦ м. Києва (3 522 млн грн), Харківської (995 млн грн), Запорізької (737 млн грн), Львівської (619 млн грн), Донецької (533 млн грн), Дніпропетровської (527 млн грн) та Одеської (497 млн грн) областей.
 
Середній поточний рівень розрахунків у 2017 р. за природний газ для виробництва теплової енергії складає 37%. Найнижчі показники за рівнем розрахунків у підприємств Тернопільської (15%), Харківської (20%) областей та м. Києва (23%). Найвищий рівень розрахунків по цій категорії споживачів досягнуто у підприємств ТКЕ і ТЕЦ Закарпатської (96%), Черкаської (73%), Рівненської (61%) областей.

Виробництво електроенергії (ТЕЦ)
 
В порівнянні з минулим тижнем заборгованість по цій категорії підприємств-боржників збільшилась на 5 млн грн (0,2%) (за рахунок ДП Сєвєродонецька ТЕЦ) та складає близько 3 082 млн грн.
 
З 23 підприємств ТЕЦ та 5 генеруючих компаній, яким НАК «Нафтогаз України» поставив природний газ для виробництва електроенергії, мають значну заборгованість 16 споживачів з Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Київської, Луганської, Львівської, Херсонської, Полтавської, Миколаївської, Одеської областей, АР Крим, м. Севастополя, м. Києва (дивіться інфографіку, що додається).
 
Найбільша сумарна прострочена заборгованість — у ПАТ Київенерго (989 млн грн), ПАТ Кримтеплоелектроцентраль (364 млн грн), ПАТ Харківська ТЕЦ-5 (360 млн грн), ПАТ Дніпровська теплоелектроцентраль (282 млн грн), ДП Зуївська експериментальна ТЕЦ (219 млн грн), ПАТ Херсонська ТЕЦ (207 млн грн) та ПАТ Полтаваобленерго (165 млн грн). Загальна заборгованість цих сімох підприємств складає близько 84% від сумарної заборгованості.
 
Прямі промислові споживачі
 
В порівнянні з минулим тижнем заборгованість по цій категорії підприємств-боржників не змінилась та складає близько 2 811 млн грн. 
 
З близько 380 промислових підприємств, яким Нафтогаз постачає або постачав газ, значну прострочену заборгованість мають 15 споживачів. З них найбільша сумарна заборгованість залишається у наступних підприємств: Одеський припортовий завод (1 518 млн грн), ПАТ Лисичанський склозавод «Пролетарій» (833 млн грн), ПАТ Алчевський металургійний комбінат (186 млн грн) та ПАТ Енергомашспецсталь (174 млн грн).
 
Нафтогаз проводить дії щодо припинення постачання газу та стягнення заборгованості з боржників згідно з чинним законодавством. По усім підприємствам-боржникам отримані судові рішення про стягнення боргу, Нафтогаз очікує на виконання цих рішень. 
 

Процес стягнення заборгованості ускладнено тим, що деякі з підприємств знаходяться на тимчасово непідконтрольній території або безпосередньо біля лінії зіткнення. В частині випадків не виконуються судові рішення. В деяких випадках неможливо здійснити фізичне відключення підприємства від газопостачання через блокування доступу фахівців до інфраструктури. 

 
Коментарі (0)

загрузка...