Закупівля з одним невідомим

Що дає чиновникам і керівникам комунальних, і не тільки, підприємств новий закон? Закупівля товарів, робіт і послуг за держкошти у одного учасника стане доступнішою, оскільки замовникам процедури не потрібно буде погоджувати її вибір з уповноваженим органом у сфері держзакупівель - Мінекономрозвитку

Що дає чиновникам і керівникам комунальних, і не тільки, підприємств новий закон? Закупівля товарів, робіт і послуг за держкошти у одного учасника стане доступнішою, оскільки замовникам процедури не потрібно буде погоджувати її вибір з уповноваженим органом у сфері держзакупівель - Мінекономрозвитку.
Депутати з Партії регіонів зазначали, що таким чином законопроект прибирає можливість корупції в Мінекономрозвитку, а насправді - зниження впливу на держзакупівлі першого віце-прем'єр-міністра України - міністра економічного розвитку і торгівлі Андрія Клюєва. Цікаво й те, що в законі передбачається підвищення штрафів за порушення законодавства у сфері держзакупівель всього до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів (17 тис. грн.), при повторному - до 1,5 тис. (25,5 тис. грн.).
Тож бюджетні установи і держпідприємства самі вирішуватимуть, як витратити бюджетні кошти. При цьому перелік умов проведення закупівлі у одного учасника запропоновано збільшити з 4 до 7. Є також важливий момент - відтепер кошти державних підприємств і підприємств з державною часткою понад 50% виводяться з-під дії закону, а натомість регулюватимуться майбутньою постановою Кабміну. Однак, наразі навіть немає проекту урядової постанови. Смішно…
Проте основні зміни у наступному: у новому законі переглянуті і умови для оприлюднення даних – тендерна інформація стане менш публічною. Залишилася норма, яка унеможливлює опублікування інформації про те, хто брав участь в тендерах і в заявці одного учасника. Ця документація тепер не буде публікуватися на сайті Державних закупівель. Це означає, що тепер ми із Вами не будемо знати, як витрачають державні кошти. А ті, хто взяв участь у конкурсі і програв, не зможе тепер оскаржити рішення в суді, бо вся ця інформація буде засекречена. Як воно буде на практиці – відчуємо вже за місяць-другий.  Проте всі розуміють, що за цієї схеми фактично неможливо конкурувати з тими фірмами, які будуть попередньо погоджені організаторами торгів.
Загалом важко не погодитися, що ухвалені нещодавно зміни привели до скасування де-факто тендерних процедур в Україні. Тож жити стане краще, але без цікавих новин – не веселіше.

Файдер Максим спеціально для «України Комунальної».

 
Коментарі (0)