ГоловнаВідеорепортажАльтернативна енергетикаЗатверджено План дій на виконання Меморандуму щодо опалювального сезону

Затверджено План дій на виконання Меморандуму щодо опалювального сезону

Документ передбачає, зокрема, внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік»; затвердження змін до довгострокових договорів постачання природного газу
Уряд затвердив План дій на виконання умов Меморандуму щодо сталого проходження опалювального сезону. Про це повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська. 
 
«Важливим завданням на сьогодні є виконання умов Меморандуму, який був підписаний 30 вересня на засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Напередодні старту опалювального сезону у регіонах показник технічної готовності підприємств складає майже 100%. Уряд підходить до питання сталого проходження осіннього-зимового періоду комплексно. Затверджений План дій буде дорожньою картою на найближчі кілька місяців й допоможе забезпечити стабільне проходження опалювального сезону», — підкреслила заступник Міністра. 
 
Документ передбачає, зокрема, внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік»; затвердження змін до довгострокових договорів постачання природного газу, щоб надати можливості виробникам теплової енергії забезпечити платежі за спожитий природний газ – протягом 45 днів після місяця споживання; розроблення та представлення механізму (на основі ЕСКО-моделі) для підвищення енергоефективності в організаціях та установах, що фінансуються з державного та/або місцевого бюджетів тощо. 
 
Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла та гарячої води передбачає зокрема: забезпечення однієї з найнижчих цін на газ для виробників тепла для населення — 7420 грн за тис. куб. м та фіксацію ціни для бюджетних установ. Крім того, Меморандум передбачає:
 
• спрямування додатково до місцевих бюджетів 4% ПДФО (податку на доходи фізичних осіб); 
 
• спрямування субвенції з державного бюджету громадам, що знаходяться поза індексом податкоспроможності (до 0,9), яка покриває не менше 80% дефіциту ТКЕ цих громад (з 4 кварталу 2021 року).
 
Нагадаємо, раніше тепловики заявляли, що Меморандум про врегулювання проблем теплопостачання враховує тільки частину вимог тепловиків.
 
"Частина пропозицій в області теплопостачання врахована в меморандумі, проте залишилися такі дискримінаційні для ТКЕ вимоги газопостачальника, як висновок з банківськими установами договорів на добровільне безакцептне списання коштів з рахунків і безумовне надання банківської гарантії на весь обсяг грошових зобов'язань", - йдеться в повідомленні.
 

Водночас меморандум зафіксував тарифи на тепло в новому опалювальному сезоні на рівні торішніх, а держава, зі свого боку, зобов'язався спрямувати до місцевих бюджетів додаткові кошти для фінансової підтримки підприємств теплопостачання. 

 
Коментарі (0)