ГоловнаНовини ЖКГТранспортЗавищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим - Держпродспоживслужба

Завищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим - Держпродспоживслужба

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів розпочала перевірки суб'єктів господарювання, які працюють на роздрібному ринку пального.
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів розпочала перевірки суб'єктів господарювання, які працюють на роздрібному ринку пального.
 
Про це повідомила пресслужба Держпродспоживслужби України.
 
"Завищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим, а порушення правил ведення підприємницької діяльності матиме наслідки у вигляді штрафів та інших заходів адміністративного впливу", - зазначено у повідомленні.
 
Підставою для проведення перевірок стали повідомлення споживачів, зокрема, про надмірно завищені ціни на пальне, про відсутність розрахункових документів, відмову у вільному виборі засобів розрахунку, які почали надходити в останні дні після скасування державного регулювання цін на бензин та дизельне пальне.
 
Держпродспоживслужба акцентувала увагу на тому, що суб'єкти господарювання, як і раніше, зобов'язані попередньо декларувати ціни в разі їх підвищення.
 
Раніше повідомлялось, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав дослідження дотримання суб’єктами господарювання на ринку роздрібної реалізації пального вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
 
Мета – з’ясувати, наскільки об’єктивними були та є причини для критичної ситуації, що склалась на ринках роздрібної реалізації пального, зокрема, відносно обмеження пропозиції протягом квітня-травня 2022 року, чи криза могла бути спричинена змовою найбільших гравців ринку.
 

Комітет вважає суперечливими дані з ринку, згідно з якими з одного боку пального достатньо, водночас окремі оператори не здійснюють його реалізацію через роздрібну мережу АЗС або продажі супроводжуються багатокілометровими чергами.  

 
Коментарі (0)