ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГ«Зелені» металурги не дадуть «Укренерго» заробити

«Зелені» металурги не дадуть «Укренерго» заробити

Верховна Рада України прийняла Закон, згідно з яким у металургійних підприємств з низькими викидами CO2 більш низькі тарифи на електроенергію

Верховна Рада України прийняла Закон, згідно з яким у металургійних підприємств з низькими викидами CO2 більш низькі тарифи на електроенергію.

«Укренерго» в 2020 році недоотримає 100 мільйонів гривень через закон про «зелену» металургію

Національна енергетична компанія «Укренерго» в 2020 недоотримає 100 мільйонів гривень через підприємств, які підпадають під визначення «зелена» металургія в Законі про реструктуризацію «зелених» тарифів (810-IX). Про це повідомив журналістам голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Якщо ми говоримо про 2020 рік, то негативний ефект від цієї норми буде, за нашими оцінками, до 100 мільйонів», - зазначив керівник «Укренерго».

Він також вважає дану норму глибоко несправедливою, адже вона ставить в нерівні умови різних споживачів, при тому, що дана сума є досить вагомою.

«Що особливо сумно - цю пільгу, яку використовують підприємства з цього переліку - оплатять всі інші споживачі. Оскільки той обсяг витрат, який є в нашому тарифі, він повинен бути так чи інакше все одно оплачений », - додав Кудрицький.

Таким чином, глава системного оператора «Укренерго» зазначив, що пільга «зеленим» металургам буде тягарем для інших споживачів, серед яких не тільки інші виробничі промислові підприємства, а також школи, дитсадки, лікарні, малий і середній бізнес.

Нагадаємо, що в рамках прийнятого в Україні закону 810-IX вступили в силу його окремі положення для підприємств «зеленої» електрометалургії. Зокрема, для сталеплавильних підприємств, що здійснюють викиди до 250 кг вуглекислого газу на 1 тонну сталевої продукції, буде застосовуватися тариф на передачу, яка не буде враховувати витрати НЕК «Укренерго» на виплати по «зеленому» тарифу.

Національна енергетична компанія «Укренерго» - приватне акціонерне товариство зі 100% акцій у власності держави, відноситься до сфери управління Міністерства фінансів України. Укренерго - оператор системи передачі Україні з функціями оперативно-технологічного управління Об'єднаною енергосистемою України (ОЕС), передачі електроенергії магістральними електромережами від генерації до розподільних мереж, а також адміністратора комерційного обліку і адміністратора розрахунків на ринку електричної енергії України.

 

 
Коментарі (0)