ГоловнаНовини ЖКГБлагоустрійІ людям добре, і архітектура ціла - опитування

І людям добре, і архітектура ціла - опитування

Реставрація, реконструкція і модернізація архітектурних споруд – добре, але якщо до неї підходити з розумом.

Скільки б не було ворогів у реставрації, реконструкції і модернізації архітектурних споруд, час іде, наносить численні удари і спонукає робити певні висновки.

У містах щорічно будуються сотні нових житлових комплексів, зведених у відповідності з останніми досягненнями будівельної науки, але бажання доторкнутися до багатовікової історії переважає і шукачі квадратних метрів все ж віддають перевагу будинкам «з історією». А відтак - багато архітектурних споруд тридцятих-п'ятдесятих років минулого століття, і навіть дореволюційні резикують змінитися до невпізнання, оскільки нові власники прагнуть зробити свою оселю не лише привабливою, але й комфортною. Це, безумовно, не заборонено, але часто виникають конфлікти з приводу збереження історичної цінності будівлі.

Пригадаймо, хоча б ситуацію з Гостинним двором на Контрактові площі м.Київа.

Це, звичайно, глобально. А як бути, якщо ви, наприклад, захотіли замінити вікна у своїй квартирі будинку «з історією»? Чи заборонено це і чи викличе обурення у пересічних громадян? Як зробити краще? – редакція «У.К.» поцікавилася у своїх читачів.

Опитування проводилося на сайті інформаційного агенства з 25-го по 2 червня відповідно до теми: чи варто забороняти заміну старих вікон в історичних будівлях?

Більшість наших читачів підійшли до відповіді на це питання раціонально, зваживши всі за і проти, і вирішили, що найбільш доцільніше буде, якщо мешканці будинків «з історією» або ж держвлада буде замінювати вікна відповідно до стилю і епохи, якій належить будівля (80%).

Меншість ортодоксально розділилася на протилежних берегах. Відповідно за заборону заміни старих вікон на склопакети, які, на їхню думку, псують вигляд архітектури проголосувало – 10% респондентів, а за її недоцільність, мотивуючи, що тепло в оселях важливіше за дизайн, - 9%.

Нейтралітет витримав лише 1% опитаних, віддавши право обирати за себе владі, - їм «видніше, як зберігати історичні пам’ятки».

Отже, реставрація, реконструкція і модернізація архітектурних споруд – добре, але якщо до неї підходити з розумом.

 
Коментарі (0)