ГоловнаНовини ЖКГНовини ЖКГ У Запоріжжі прийняли проект реформи ЖКГ

У Запоріжжі прийняли проект реформи ЖКГ

Суть проекту, за словами творців програми, полягає в реформуванні існуючої системи надання послуг ЖКГ шляхом централізації виконання дубльованих функцій, оптимізації системи управління та формування конкурентного середовища в сфері ЖКГ.
Вчора, 29 грудня, члени робочої групи при Запорізькій міськраді прийняли проект Програми реформування системи надання послуг ЖКГ в Запоріжжі, розробленої народним депутатом від Партії регіонів Оленою Бондаренко.
 
Суть проекту, за словами творців програми, полягає в реформуванні існуючої системи надання послуг ЖКГ шляхом централізації виконання дубльованих функцій, оптимізації системи управління та формування конкурентного середовища в сфері ЖКГ.
 
Так, в ході реформи в Запоріжжі з'явиться Єдиний обслуговуючий центр, який включить у себе Єдину абонентську службу, Єдину технічну службу і Єдину службу організації забезпечення виробництва. Зокрема, Єдина абонентська служба буде здійснювати ведення єдиної бази даних абонентів, формування рахунків, контроль і перевірку приладів обліку послуг. Тобто, те ж, що роблять окремо співробітники тепломереж, водоканалу та інших служб, але в одному місці і меншою кількістю працівників.
 
Крім того, передбачена робота цілодобового call-центру для споживача. У свою чергу, Єдина технічна служба буде забезпечувати організацію утримання будинків і прибудинкових територій, мереж комунікації. Це передбачає і створення Єдиної аварійної служби.
 
Творці Програми реформування обіцяють, що такий підхід дозволить стримувати зростання тарифів ЖКГ для населення.
 
За словами міського голови Запоріжжя Олександра Сіна, режим одного вікна для споживача - це «зручно, добре і відповідально».
 
«Крім того, централізація закупівель дасть економію до 30%», - підкреслив він.
 
У свою чергу голова постійної депутатської комісії із життєзабезпечення міста, голова фракції «Рідне місто» в Запорізькій міськраді і член робочої групи з реформування ЖКГ Геннадій Рекалов зазначив, що реформа дозволить зберегти контроль над ЖКГ в руках міської влади. «Тому що те шалений опір, яке ми зустрічаємо, що пишуть на сторінках газети, говорять на радіо та телебаченні про те, що ми нібито порушили чиїсь інтереси ...
 
Сьогодні активно мусується ідея запуску керуючих компаній в Запоріжжі. І на досвіді Росії та інших міст я переконаний, що пускати приватний капітал у комунальне господарство не можна», - сказав він. Рекалов також підкреслив, що проект реформування ЖКГ як раз передбачає недопуск керуючих компаній до комунальному господарству Запоріжжя.
 
«Ми проти революції, ми за еволюцію, - підсумувала автор проекту Олена Бондаренко. - Реформа ЖКГ зробить владу ближче до народу».
 
У результаті робоча група у складі 14 осіб прийняла рішення щодо подальшого розвитку і реалізації реформи, керівником групи призначено екс-мер Запоріжжя, голова Ради регіональної організації Громадянського руху «Нова Україна» в Запорізькій області Олександр Головко.
 
Джерело - Подробиці
 
Коментарі (0)