ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетика «Укренерго» заборгувало 11 мільярдів виробникам ВДЕ

«Укренерго» заборгувало 11 мільярдів виробникам ВДЕ

НЕК "Укренерго" необхідно залучити під держгарантії 11,3 млрд грн для розрахунків з виробниками електроенергії з поновлюваних джерел

 

НЕК "Укренерго" необхідно залучити під держгарантії 11,3 млрд грн для розрахунків з виробниками електроенергії з поновлюваних джерел і державною генерацією, повідомив т.в.о. міністра енергетики Юрій Бойко.

"Заборгованість, яку необхідно погасити перед" зеленими ", становить 9 млрд грн, і за нашими оцінками, щоб зберегти паритет, обсяг залучення коштів складе 11,3 млрд грн", - цитує Бойка Інтерфакс-Україна.

При цьому, за його словами, необхідно "збалансовано погашати заборгованості", що означає їх погашення як перед ВДЕ, так і перед госгенераціей, задіяної в ПСО.

Він зазначив, що законопроект №4119, який передбачає отримання "Укренерго" держгарантій під кредити для розрахунків з "зеленими", очікує підписання президентом і дозволить залучити необхідні кредитні кошти.

"Ми зараз знаходимося в графіку, який є реалістичним з точки зору залучення кредитів", - сказав Бойко.

Він також зазначив, що і поточні проплати ВДЕ будуть забезпечуватися, підкресливши, що за серпень і вересень вже забезпечена стовідсоткова оплата ВДЕ-генерації.

Верховна Рада надала Кабміну право надавати державні гарантії по кредитах для НЕК "Укренерго".

Нагадаємо, "Укренерго" планувало залучити у ЄБРР 128 млн євро (3,8 млрд грн), а у Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) - 92 млн євро (2,8 млрд грн). Зокрема, кошти ЄІБ було зекономлено за результатами реалізації проектів будівництва ПЛ 750 кВ "РАЕС - Київська" і ПЛ 750 кВ "ЗАЕС - Каховська".

 

 

 

 
 
Коментарі (0)