ГоловнаНовини ЖКГНовини ЖКГ ЖКГ Волині переходитиме на відновлювальні джерела енергії

ЖКГ Волині переходитиме на відновлювальні джерела енергії

2012 рік в Україні може стати переломним у розвитку біоенергетики.
2012 рік в Україні може стати переломним у розвитку біоенергетики. Тому одним із головних напрямків в діяльності обласної влади у сфері енергоефективності та енергозбереження є втілення проектів зі зменшення споживання природного газу та заміщення його місцевим паливом. Про це повідомив начальник головного управління промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Леонід Кирильчук.
 
Про це «У.К.» повідомили у прес-службі Волинської ОДА.
 
За словами Леоніда Кирильчука, на території області є 15 суб’єктів господарювання, що виробляють альтернативні види палива. Сумарний обсяг випуску паливних гранул та брикетів становить 26,4 тис. тонн на рік, що еквівалентно 12,9 млн м3 природного газу.
 
Крім того, на волинських полях на  площі 148 га росте енергетична лоза. Цей проект впроваджується агро-енергетичною компанією «SALIX energy». Їх площі розширюються, і у перспективі сягатимуть до 30 тис. га. Передбачається також будівництво підприємств з переробки лози. У планах  – будівництво біогазових станції у Нововолинську та Турійському районі».
 
«Спільно з інститутом «Вуглемеханізація» (м.Луганськ) опрацьовується проект зі створення пілотної установки з виготовлення та спалювання водовугільного палива  замість природного газу потужністю 2,5 т/год у топках котлів 15 мікрорайону Нововолинська. Його реалізація - забезпечить заміщення 22% природного газу, що споживається КП «Нововолинськтеплокомуненерго»  водовугільним паливом», -  продовжив він.
 
Він додав, що є розроблений проект зі створення лінії гранулювання торфу і виробництва торф’яних гранул продуктивністю 10 тис. т на рік на торфобрикетному заводі ДП «Волиньторф».  Зараз у Нацекоінвестагентство України подано на фінансування «зелених» інвестицій 63 проекти з проведення термореновації будівель бюджетної сфери  області на загальну суму 476 млн грн.
 
Леонід Кирильчук підкреслив, що впровадження заходів регіональної програми з енергоефективності області на 2011-2015 роки дасть можливість ЖКГ зекономити природного газу не менше ніж на 20%.
 
До слова:  на V Міжнародному саміт енергії майбутнього, який відбувся  16-19 січня ц.р. в Абу Дабі (ОАЕ), обговорено питання впровадження відновлювальних джерел енергії, «чистих» та енергозберігаючих технологій. Наголошувалось, що Великобританія має намір інвестувати в дослідження відновлювальних джерел енергії 2,5 млрд. фунтів стерлінгів; Німеччина ж прагне  до 2050 року скоротити викиди парникових газів на 80-90% та збільшити видобуток енергії з відновлювальних джерел до 80%. Енергоспоживання в Китаї з 2005 по 2010 роки знизилось приблизно на 20% і до 2015-го заплановано зменшення ще на 16-17%.
 
Таким чином, Україна та Волинь зокрема рухаються в одному напрямку з передовими країнами  щодо впровадження відновлювальних джерел енергії.
 
Анна Недогибченко
 
Коментарі (0)