ГоловнаНовини ЖКГНовини ЖКГ«УДАР» у Київраді категорично проти приватизації «Київенерго»

«УДАР» у Київраді категорично проти приватизації «Київенерго»

Фракція «УДАР Віталія Кличка» у Київраді закликає керівництво держави відмовитись від продажу 25% пакету акцій «Київенерго».

Фракція «УДАР Віталія Кличка» у Київраді закликає керівництво держави відмовитись від продажу 25% пакету акцій «Київенерго». Із відповідним листом депутати звернулися до Президента України, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради, інформує прес-служба фракції.
«Ми закликаємо передати відповідний пакет акцій, який знаходиться в державній власності, територіальній громаді Києва, аби столиця могла зберегти вплив на енергетичного монополіста і, зрештою, на теплоенергетичний комплекс», - говориться у зверненні, котре зачитав депутат фракції «УДАР Віталія Кличка» Валерій Карпунцов під час засідання Київради 1 грудня.
Нагадаємо, що продаж державою пакету акції ПАТ «АЕК «Київенерго» заплановано на 9 грудня цього року. Однак, на думку депутатів фракції «УДАР», цей крок є вкрай необдуманим та шкідливим для міста.
«Система теплоенергетичного комплексу столиці є стратегічним об’єктом, який забезпечує життєдіяльність Києва. І «Київенерго» здійснює управління ТЕК столиці з 2001 року на підставі відповідної Угоди. Тож, через продаж акцій компанії, фактично у приватні руки відійдуть об’єкти всього комплексу, серед яких ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, завод «Енергія», енергетичні мережі. Це призведе до повної втрати контролю за діяльністю енергетичного монополіста»,  - зазначають депутати.
Депутати фракції звертають увагу й на те, що до конкурсу з продажу акцій «Київенерго» нині допущено тільки DTEK Holdings Limited (Кіпр), яка вже й так, за інформацією з відкритих джерел, володіє 46,82% акцій. Отже, за результатами конкурсу, кіпрський холдинг зможе збільшити свою частку аж до 71,82%.
«Відчужуючи пакет акції «Київенерго», влада приховано відчужує весь теплоенергетичний комплекс міста, що прямо заборонено законом. Та й досвід приватизації ряду обленерго яскраво свідчить про недоцільність таких дій. Адже, по суті, жодного залучення приватного капіталу, оновлення обладнання чи реконструкції систем не відбувається», - говориться у зверненні.
«Тому стратегічні об’єкти мають лишатися в державній або комунальній власності,  або ж бути публічними акціонерними товариствами з великою кількістю міноритарних акціонерів. Це практика багатьох розвинених європейських країн», - додають у фракції «УДАР».

 
Коментарі (0)