ГоловнаНовини ЖКГНовини ЖКГПересічні севастопольці воюють з олігархами за пляж

Пересічні севастопольці воюють з олігархами за пляж

Севастопольці хочуть оскаржувати законність рішення, прийнятого Севастопольською міською радою про передачу земельної ділянки в районі мису Піщаний у володіння громадян-членів ОК «ДСК «Науковий-7» для індивідуального дачного будівництва

Більше двох сотень людей зібралися в Севастополі на набережній Андрія Первозванного з вимогою до міської влади не допустити забудови пляжу «Дика Омега» – на мисі Піщаному. Учасники громадських зборів обурені тим, що територія популярного пляжу вже обгороджена парканом, незважаючи на те, що належить до земель заповідника «Херсонес Таврійський» і має охоронний номер як пам'ятник культури місцевого значення. І сьогодні на відстані всього 30 метрів від моря вже ведуться будівельні роботи. Севастопольці хочуть оскаржувати законність рішення, прийнятого Севастопольською міською радою про передачу земельної ділянки в районі мису Піщаний у володіння громадян-членів ОК «ДСК «Науковий-7» для індивідуального дачного будівництва.
Як стверджують організатори акції протесту Євген Атясов та Олексій Шостакович, серед засновників цього кооперативу є прізвища депутатів міськради, місцевої виконавчої та судової влади. «Я завжди відпочивав і засмагав на цьому пляжі, і раптом я спочатку побачив геодезистів, що там працюють, а потім там з'явилися якісь стовпи, – розповідає Євген. – Я порушив цю тему на міському форумі і почав копати. З'ясовується, що вже щосили продаються ділянки цієї території під індивідуальну забудову. А земля заповідна, має свій статус в офіційному реєстрі нерухомих пам'яток України».
Прокурор Севастополя звертався до суду з адміністративним позовом, щоб визнати протиправним рішення Севастопольської міськради, однак йому було відмовлено. Захисники пляжу направляли листа голові Севастопольської міськдержадміністрації Володимиру Яцубі, проте відповіді так і не отримали. «Ми відправляли і представникам міськради запрошення на збори, щоб вони пояснили людям, що відбувається. Але ніхто не прийшов. Будемо звертатися по всіх інстанціях до тих пір, поки це не будемо мати результат. Нас тепер багато – до нас приєднуються ті, кому не байдуже майбутнє наших дітей. Ми будемо домагатися заборони будівництва – замість приватних котеджів тут повинна бути паркова зона для відпочинку севастопольців і гостей міста. І нехай нададуть списки тих, хто веде там будівництво», – обурюється Олексій. У той же час у Севастопольській міськраді стверджують, що прийняте рішення підтверджує законність виділення ділянок і будівництва на «Дикої Омезі». «Абсолютно все без порушень», – підкреслили нам в прес-службі міськради.
Противники забудови мають намір масовими акціями протесту звернути увагу влади на свої вимоги.
Співробітник історико-археологічного заповідника «Херсонес Таврійський» Наталія Безкоровайна також побувала на зборах захисників «Дикої Омеги» і спробувала пояснити обуреним громадянам, що територія, яка забудовується, не має відношення до заповідних земель: «Там є місце, виділене під археологічний парк, але знаходиться воно дещо лівіше від обгородженій місцевості. Я говорила людям, що ми ще в 2000-х виділили собі необхідну територію і відвели її законним шляхом. Тому порушення прав «Херсонеса» тут немає, наші землі не порушені, збитків пам'ятникам не завдано. Головне, немає висоток біля заповідника. Що там буде у нас, поки сказати складно – можливо, музейний комплекс».


Джерело – газета «Сегодня »

 
Коментарі (0)