ГоловнаВибір редакціїКоментаріАльтернатива «просоленим» шляхам

Альтернатива «просоленим» шляхам

Чому ми й досі не відійшли від посипання доріг сольово-пісковою сумішшю і які існують альтернативи, пояснює керівник відділу маркетингу і продаж ТОВ «Бішофіт» Руслан Масненький.

Напередодні активної боротьби зі сніговими заметами «Україна Комунальна» поцікавилася, якими методами будуть боротися з ожеледицею цього року. Чому ми й досі не відійшли від посипання доріг сольово-пісковою сумішшю і які існують альтернативи, пояснює керівник відділу маркетингу і продаж ТОВ «Бішофіт» Руслан Масненький.

 
На сьогоднішній день на ринку України представлені протиожеледні матеріали (ПОМ), які мають значні переваги перед використовуваною технічною сіллю. По-перше, рівень токсичності ПОМ приблизно в 2,5 рази нижче, ніж солі, а по-друге, в їхньому складі вдвічі нижчий рівень хлору (30% проти 60%).

Особливу увагу необхідно звертати на ефективність роботи реагентів: швидкість настання реакції ПОМ починається вже на 15 хвилині (сіль – 45). При цьому кількість розплавлених матеріалів вища в 7 разів, а тривалість дії сягає 24 години після обробки (сіль 6-8). Мінімальна частота обробки доріг за добу до 1-2 разів (сіль – 3-4).

ПОМ за своєю природою повністю екологічні, не шкодять навколишньому середовищу, і найголовніше – не псують інфраструктуру. Якщо відсоток руйнування за нормативом для технічної солі може досягати 10-30%, то у сучасних ПОМ цей показник дорівнює 2-3%.

Економічність ПОМ вища в 3,5 рази. Наприклад, якщо на обробку відомчої території використовувати 10 тонн технічної солі, то на цю ж територію потрібно всього лише 2 тонни ПОМ.

Однак, незважаючи на досить широкий вибір ПОМ, вони до цих пір менш популярні через свою собівартість. В середньому ціна відрізняється в 2,5-3 рази. Потенціал ринку для цих сумішей великий. У Європі, наприклад, приділяють велику увагу утриманню дорожньої та міської інфраструктури взимку. Там питання екологічності та безпеки для людей і тварин, природи – на першому місці. До того ж, очевидні і властивості ПОМ по ефективності. Для України використання ПОМ – це нове рішення, і багато хто не розуміє, що це таке в принципі. Покупець бачить його переваги, коли вже безпосередньо користується. Звичайно, великий вплив чинять кліматичні чинники. Але в цілому відзначається позитивна динаміка в приватному секторі.

Споживання цих продуктів у сфері комунального господарства міст поки дуже незначне. Цьому є декілька причин. По-перше, для раціонального та ефективного використання слід застосовувати спецтехніку – матеріал потрібно правильно розподіляти на території. По-друге, це питання планування і підготовки закупівель сировини до сезону, а отже – розподіл бюджетних коштів.

На сьогоднішній день загальна непідготовленість комунальної сфери і відсутність належного фінансування не дозволяють ще на державному рівні відмовитися від малоефективних, але дешевих засобів боротьби з ожеледицею.

 
Коментарі (0)