ГоловнаПублікаціїОпалювальний сезон 2020-2021АМКУ попередив про введення штрафу за зрив опалювального сезону

АМКУ попередив про введення штрафу за зрив опалювального сезону

АМКУ провів дослідження ринків послуг з теплопостачання в усіх регіонах України. І в кожній області були виявив порушення конкурентного законодавства як з боку теплопостачальників, так і збоку місцевих органів влади
Зважаючи на традиційні для України проблеми, пов’язані із початком опалювального сезону, Антимонопольний комітет України попередив про введення штрафу за зрив опалювального сезону. 
 
Про це повідомила пресслужба АМКУ.
 
АМКУ провів дослідження ринків послуг з теплопостачання в усіх регіонах України. І в кожній області були виявив порушення конкурентного законодавства як з боку теплопостачальників, так і збоку місцевих органів влади, серед яких:
 
· встановлення «завищених» тарифів за послуги з централізованого теплопостачання;
 
· надання послуг неналежної якості та відмова у проведенні перерахунків за неякісно надані послуги;
 
· нарахування за послуги за нормами споживання при наявності приладів обліку;
 
· збільшення тарифу без попередження споживачів (недотримання порядку доведення до споживачів інформації про намір здійснити зміну до тарифів на комунальні послуги).
 
За результатами дослідження Комітет виніс 50 рішень та рекомендацій, а в кожному з територіальних відділень АМКУ було проведено зустрічі з відповідальними за опалювальний сезон організаціями.
 
На цих нарадах були обговорені ключові проблеми, які з одного боку схожі в усіх регіонах, з іншого – несуть реальну загрозу на момент початку опалювального сезону, зокрема:
 
· неврегульовані питання між НАК «Нафтогаз України», операторами газорозподільчих мереж та теплопостачальними організаціями;
 
· відшкодування різниці в тарифах на послуги з теплопостачання;
 
· значна заборгованість споживачів за послуги з теплопостачання.
 
Окремі теплопостачальні організації погрожували не розпочинати опалювальний сезон у разі, якщо згадані проблеми не будуть вирішені.
 
У свою чергу представники АМКУ наголосили, що відмова суб’єкта, що займає монопольне становище (а саме такими в більшості є теплопостачальники), від реалізації товару за відсутності його альтернативи, може мати ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем. За такі дії передбачено штраф у розмірі до 10 % доходу за останній звітний рік.
 

У АМКУ запевнили, що вони усвідомлюють їх втручання не матиме ефекту без усунення системних проблем галузі, які потребують дій інших органів влади. Тому відповідні настанови були надіслані Міністерству розвитку громад та територій України. 

 
Коментарі (0)