ГоловнаКоментаріГазопостачанняА.Рева:«Необгрунтовані нарахування постачальниками природного газу є незаконними»

А.Рева:«Необгрунтовані нарахування постачальниками природного газу є незаконними»

Підприємства, які продають природний газ необґрунтовано донараховують суми платежів тим домогосподарствам, які не забезпечені лічильниками газу.
Підприємства, які продають природний газ необгрунтовано донараховують суми платежів тим домогосподарствам, які не забезпечені лічильниками газу.
 
Про це Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив під час наради про забезпечення центральним теплопостачанням.
 
"Газозбутові підприємства нараховують людям, у помешканні яких не встановлені лічильники газу, суми які вважають за потрібні. Тобто, у платіжках які вони виставляють, значаться віртуальні суми за попередні 30 місяців", - пояснив Міністр.
 
Разом із тим, ці ж постачальники намагаються нажитись і на тих громадянах, чиї оселі облаштовані лічильниками газу, але використовують для цього вже іншу схему.
 
"Навіть тим людям, у яких є лічильники в домогосподарствах, постачальники донараховують суми не по лічильнику, а з певним коефіцієнтом. Це називається "приведенням об'ємів природного газу до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків". Умовно кажучи, людина спожила 100 кубічних метрів газу за лічильником, а їй виставляється рахунок за 130, з мотивацією приведення розмірів використаного природного газу до стандартних умов. Це абсолютно незаконно. Більше того, є 42 постанови НКРЕ КП, якими заборонено це робити. 42 постанови по кожному підприємству, і задача місцевих адміністрацій це забезпечення виконання облгазами цих постанов, через ті законні механізми які на сьогодні передбачені. Вони повинні розуміти, що ігнорування постанов НКРЕ КП може призвести, в кінцевому підсумку, до втрати ліцензії на продаж газу", - заявив Андрій Рева.
 

Варто зазначити про те, що борги отримувачів субсидій перед постачальниками послуг не є підставою для відмов при розгляді заяв на субсидію у наступному опалювальному періоді за умови, якщо цей борг оскаржується у судовому порядку - у такому випадку субсидія призначається на період розгляду спарви. Таким чином, незаконні дії деяких постачальників послуг не матимуть негативного впливу на отримувачів субсидій, за умови відстоювання ними своїх законних прав. 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
17 Березня 2019 p. 22:05
Якщо ви встановите у своїй квартирі індивідуальний лічильник газу, то ваша квартира перетвориться у прохідний двір для різноманітних посадовців псевдогазових служб. Вони будуть приходити зненацька і у самий непідходящий час; і не дуже покладаючись на дверний дзвінок, будуть з усієї сили рвати і викручувати дверну ручку та/або бити у двері. Крім нервів, дверні замки і ручки вони вам точно попсують - як мінімум.--------------------------------------------------------------------Отже, зробіть вибір: загальнобудинковий лічильник газу і об"єктивність нарахувань або індивідуальний лічильник та безкінечні шахрайства і обмани, помножені на постійні візити всіляких контролерів.