ГоловнаНовини ЖКГЕнергозбереженняБатареї електромобілів починають перетворюватись в нову екологічну проблему

Батареї електромобілів починають перетворюватись в нову екологічну проблему

Згідно з новим дослідженням, електротранспорт не зможе розвиватися, поки не буде вирішена проблема переробки та утилізації акумуляторних батарей. Електромобілі наближають екологічну катастрофу
Згідно з новим дослідженням, електротранспорт не зможе розвиватися, поки не буде вирішена проблема переробки та утилізації акумуляторних батарей. Електромобілі наближають екологічну катастрофу, повідомляє Еenergy.media.
 
Електрифікація транспорту стала основним завданням для всіх автовиробників. Але в міру випуску все більшої кількості електромобілів, виникає нова проблема, вирішити яку практично неможливо і в порівнянні з якою викиди СО2 двигунів внутрішнього згоряння - не більше ніж прикра неприємність.
 
Батареї електромобілів починають перетворюватися в нову екологічну проблему і її масштаби не йдуть ні в яке порівняння з проблемою викиду СО2. Дослідники прийшли до висновку, що потрібно в терміновому порядку ставити утилізацію і переробку літій-іонних акумуляторів на потік. І тому є кілька причин.
 
По-перше, необхідно економніше використовувати природні ресурси, які не безмежні. Літієві батареї для електромобілів виготовляються з кобальту, мінералу, що видобувається переважно в Конго. Зростаючий попит на нього призвів до того, що на рудниках там сьогодні використовується дитяча праця, а сам процес видобутку не можна назвати екологічним і нешкідливим для навколишнього середовища.
 
По-друге, з кожним днем ​​все більше батарей потребують утилізації - відпрацювали своє акумулятори скоро буде нікуди дівати. Так в 2017 році в світі було продано більше 1 мільйона електромобілів. За оцінками авторів дослідження, це 250 000 тон акумуляторів, які через років 10 доведеться якось виводити з ладу. Наприклад, компанія Toyota пропонує оснащувати ними сонячні електростанції. Але електромобілів стає все більше, і для такої кількості зношених батарей застосування може не знайтися. В результаті вони будуть гнити на звалищах, отруюючи природу.
 
Тобто, необхідна не просто утилізація, а повна переробка акумуляторів, і тут ми зіткнемося з третьої, більш серйозною проблемою, шанс на вирішення якої ми вже втратили. Для переробки доведеться розбирати тисячі акумуляторів щодня. При таких масштабах обійтися без автоматизованих конвеєрів не вийде. Але кожен автовиробник встановлює на свої машини унікальні акумулятори, що відрізняються за будовою від інших, і їх в принципі не так просто розібрати на складові деталі. Головна проблема полягає в тому, що немає стандартизації, без якої розбирати сотні тисяч тонн батарей доведеться вручну, повільно і неефективно.
 

У підсумку, щоб уникнути акумуляторної катастрофи, необхідно в терміновому порядку розробити якийсь унікальний акумулятор, що складається їх однакових блоків, розбиранням якого зможуть займатися роботи, і налагодити процес переробки матеріалів для створення нових батарей. 

 
Коментарі (0)