ГоловнаНовини ЖКГНовини ЖКГБлизнюк: Хто не встановить лічильник тепла – ліцензію надалі не отримає

Близнюк: Хто не встановить лічильник тепла – ліцензію надалі не отримає

Ліцензіати, які зекономили на встановленні приладів обліку, можуть зіткнутися з проблемою підтвердження ліцензії після закінчення поточного опалювального періоду
Перехід до реформаторської ідеології оцінки вартості послуг систем життєзабезпечення почнеться із запровадження обліку ресурсів. Мінрегіон України ретельно відстежує хід впровадження технологічного обліку тепла, відпущеного підприємствами теплокомуненерго споживачам в кожному регіоні. Обсяг встановлених на комунальних котельнях і теплопунктах лічильників вже досягнув 70% від загальної кількості цих об’єктів, але роботу із їхнього встановлення необхідно продовжити і ретельно спланувати.

На це звернув увагу заступників губернаторів та керівників управлінь ЖКГ облдержадміністрацій усіх регіонів країни Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, інформує прес-служба міністерства.

І працівник комунального підприємства, і споживач його послуг повинні сповідувати єдиний принцип: розраховуй, економ, оплачуй! Першим кроком у запровадженні цього підходу має бути точний облік ресурсів і послуг. З часу відколи ми ретельно займаємося технологічним обліком, до сьогодні встановлено 4241 лічильник, це трохи більше 70 відсотків від необхідного. Залишилося встановити ще 1930. Спостерігається серйозна різниця між регіонами країни. Технологічний облік повинен бути! Якщо ми хочемо реформ, то повинні у першу чергу змінюватися самі, як галузь та її управлінці», – наголосив А.Близнюк.

За його словами, ще перед початком опалювального періоду відбулося дві селекторні наради, де детально обговорювалися питання запровадження технологічного обліку відпущеного споживачам тепла, однак регіони відреагували по-різному. Наприклад, у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Кіровоградській, Одеській, Рівненській та Харківській областях уже всі підприємства комунальної теплоенергетики обладнані лічильниками відпущеного тепла. Натомість у Луганській області – встановлено тільки 17% від необхідної кількості, у Чернівецькій – 43%, у Києві – 13,7%, в Севастополі – 11,8%.

Як наголосив А.Близнюк, ліцензіати, які проігнорували урядові рішення та зекономили на встановленні приладів обліку, можуть зіткнутися з проблемою підтвердження ліцензії після закінчення поточного опалювального періоду. «Хто і чого чекав у регіонах – я не знаю. Але рішення таке прийняте, і підприємства, які отримали ліцензію на вироблення і транспортування тепла будуть мати проблеми після закінчення опалювального періоду, стосовно того, будуть вони мати ліцензію, чи ні», – сказав він.

Основним завданням у цій сфері Мінрегіон бачить запровадження в країні стовідсоткового технологічного обліку не пізніше початку наступного опалювального періоду. Для цього кожен регіон повинен чітко спланувати роботу в міжсезоння.
«Вирішуйте, працюйте з підприємствами, складайте відповідним чином фінансові плани підприємств, плануйте видатки при формуванні бюджету, але на початок наступного опалювального періоду технологічний облік у кожному регіоні має бути 100%. Більше до цього питання ми повертатися не будемо», – підсумував Анатолій Близнюк.

 
Коментарі (0)