ГоловнаПублікаціїФінансування ЖКГБорги за ЖКП можуть впливати на оформленні субсидій в 2018 році

Борги за ЖКП можуть впливати на оформленні субсидій в 2018 році

Наявність боргів по оплаті житлово-комунальних послуг впливає на нарахування субсидії на наступний термін. Поки що наявність заборгованості по оплаті ЖКП при першому зверненні споживачів за оформленням субсидії не враховується.

 

Наявність боргів по оплаті житлово-комунальних послуг впливає на нарахування субсидії на наступний термін.

Поки що наявність заборгованості по оплаті ЖКП при першому зверненні споживачів за оформленням субсидії не враховується.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства соціальної політики.

При нарахуванні компенсації на оплату ЖКП органи соціального захисту населення керуються правилами, прописаними в п. 13 «Положення про порядок призначення та надання субсидії для компенсації витрат на оплату ЖКП». Порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України №848 від 21 жовтня 1995 року. У документі значиться, що для нарахування субсидії використовуються дані про доходи та витрати споживачів отриманих від:

- державної фіскальної служби;

- Пенсійного фонду України;

- центрів зайнятості;

- фондів соціального страхування;

- виконавчої служби;

- житлово-експлуатаційних організацій;

- житлово-будівельних кооперативів;

- об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;

- виконавців комунальних послуг;

- організацій, які нараховують плату за ЖКП (розрахункові та електронно-обчислювальні центри).

Звернувшись до органів соціального захисту за оформленням субсидії в перший раз, боржнику буде нарахована компенсація.

Борги з оплати житлово-комунальних послуг впливають на нарахування компенсації на наступний термін. Якщо органи соціального захисту населення отримали дані про неоплату ЖКП споживачем протягом 2-х місяців, субсидія на наступний термін не призначається.

У такій ситуації структурний підрозділ інформує споживача про припинення нарахування компенсації. «Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний термін громадянин документально підтвердив сплату боргу або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії. В іншому випадку - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору», - повідомили в центрі комунального сервісу.

Органи місцевого самоврядування уповноважені продовжити термін вирішення питання заборгованості споживачами в разі поважних причин. 

 
Коментарі (2)
Коля
18 Січня 2018 p. 22:51
"Борги" громадян за комунальні послуги виникають не тому що громадяни не платять, а тому що надавачі компослуг не зараховють внесену плату. ---------------------------------------------------------------------Наприклад, "Євро-Реконструкція" вже котрий місяць не зараховує внесену ще в серпні плату за гарячу воду. Споживач вніс плату і має чек, але "Євро-Реконструкція" вперто продовжує цю суму у наступних платіжках зазначати як "борг". Неодноразові звернення на "гарячу лінію" кол-центру 15-51 із цього приводу не допомогли... І таких ошуканих споживачів, мабуть, безліч; і таких шахраюватих компаній, як "Євро-Реконструкція" теж не одна...
Коля
18 Січня 2018 p. 23:20
Цікаво, що кол-центр замість того, щоб допомогти, пропонує споживачу розшукувати крадія внесеного платежу самостійно...