ГоловнаКоментаріБТІ позбавлять найдорожчого - реєстрування прав власності

БТІ позбавлять найдорожчого - реєстрування прав власності

- Проводити реформу цієї сфери Мінрегіон пропонує за допомогою створення ринку послуг БТІ. Їх, поряд із комунальними підприємствами, зможуть також надавати і приватні фірми. За словами міністра, механізм роботи такого ринку буде визначено в законопроекті, розробленому у відомстві. «На початку жовт

- Проводити реформу цієї сфери Мінрегіон пропонує за допомогою створення ринку послуг БТІ. Їх, поряд із комунальними підприємствами, зможуть також надавати і приватні фірми. За словами міністра, механізм роботи такого ринку буде визначено в законопроекті, розробленому у відомстві. «На початку жовтня Президент доручив нам створити конкурентні стимули для підвищення якості послуг БТІ і скорочення термінів їх виконання. Зараз відповідний проект закону проходить узгодження в Адміністрації Президента.

Зазначу, що реформування сфери послуг, що надаються БТІ, почалося ще в лютому 2010 року. Тоді Верховна Рада змінила Закон «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмеження», позбавивши з січня 2012 року БТІ повноважень з реєстрування прав власності та прав оренди на житло та нежитлові об'єкти. З наступного року питанням реєстрації власності займатимуться виключно органи юстиції. БТІ зможуть надавати послуги тільки з проведення первинної та подальших технічних інвентаризацій об'єктів, оцінки фізичного зносу будівлі, стану його конструкцій, формуванню техпаспорта об'єкта, оцінювання інвентаризаційної вартості будівлі, узаконення перепланувань житла, проектування поверхового плану житлового будинку.

Крім того, у законопроекті Мінрегіону пропонується уніфікувати роботу комунальних контор за принципом «єдиного вікна». Громадянин приходить в такий єдиний ресурсний центр і замовляє послугу держреєстратору. Останній зв'язується з комунальним БТІ і з приватною компанією, яка надає аналогічні послуги. Вони повинні запропонувати мінімальні терміни і ціну. Але вибирає виробника послуги сам громадянин.

Також, приватні БТІ можуть бути представлені у вигляді фірм - юридичних осіб, такі послуги зможуть надавати різні технічні інститути, також надавати послуги з дослідження та оцінки технічних характеристик будівлі буде дозволено експертам-фізособам. Головною умовою їх роботи і виходу на цей ринок послуг стане наявність необхідних документів про освіту та наявність сертифіката, що підтверджує, що фахівці пройшли атестацію в Мінрегіоні і володіють достатніми професійними навичками для надання якісних послуг.

Після того, як держреєстратор передав замовлення громадянина виконавцю послуги, останній повинен буде внести дані в електронний архів.

Зараз кожне БТІ має свої архіви. Їх протягом трьох років необхідно перенести в електронну базу, до якої отримають доступ усі БТІ, приватники, держреєстратори і навіть нотаріуси. Крім того, в Укргосреестр заносити інформацію можна буде як на паперових, так і на електронних носіях.  У разі прийняття законопроекту, Мінрегіон розробить ряд супутніх підзаконних актів, якими буде визначена гранична вартість кожної послуги та максимальні терміни її виконання. Ціна послуги, що надається БТІ повинна буде складатися з обгрунтованих витрат на її виготовлення, рентабельності не вище 10% і зарплати експертів. Контролювати дотримання цих цінових і тимчасових обмежень повинні будуть місцеві влади.

Нажаль, поки що я не можу уточнити, коли варто очікувати оприлюднення тексту законопроекту і розгляд його в парламенті. Це залежить від багатьох факторів. Можливо, цей документ буде стояти першим у планах з регуляторних актів міністерства на 2012 рік. Його будуть погоджувати Мін'юст та інші відомства, розглядати на Кабміні і профільному комітеті ВР.


 
Коментарі (0)