ГоловнаНовини ЖКГНовини ЖКГЧеркащина зігрівається альтернативними видами палива

Черкащина зігрівається альтернативними видами палива

У 2012 році малими ГЕС області прогнозується виробити понад 18 млн кВт год електроенергії.

За підсумками засідання Ради національної безпеки і оборони, яке відбулося минулої п’ятниці, Президент України Віктор Янукович доручив Уряду створити і реалізувати довгострокову національну програму енергозбереження і енергоефективності.

Про це «У.К.» повідомили у прес-службі Черкаської ОДА.

Позитивні напрацювання у цьому плані має і Черкаська область. Щодо розвитку малої енергетики Черкащина знаходиться у трійці найкращих в Україні.

За повідомленням начальника управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації В’ячеслава Потапкіна, одним із напрямків пошуку альтернативних видів палива у регіоні є розвиток мережі малих гідроелектростанцій.

В області діє регіональна програма розвитку малої гідроенергетики в Черкаській області на 2011-2020 роки, затверджена обласною радою у вересні 2011 року.

Нинішнього року, зокрема, на базі Лоташівської ГЕС Тальнівського району заплановано будівництво сонячної електростанції, потужністю 200 кВт. Вартість робіт становить 6 млн грн.

Нову Стеблівську міні-ГЕС сифонного типу, потужністю 110 кВт, з виробництвом за рік 300 тис. кВт год електроенергії планується побудовати на санітарному скиді водосховища діючої Стеблівській ГЕС у Корсунь-Шевченківському районі. На даний час вже виготовлено проектно-кошторисну документацію та проводиться узгодження відведення землі.

У 2012 році малими ГЕС області прогнозується виробити понад 18 млн кВт год електроенергії.

У 2012 році ТОВ «Енергетично-інвестиційна компанія» м. Київ планується відкриття Мокрокалигірського родовища буровугільного розрізу відкритим способом (с. Лисяча Балка, Катеринопільський район).

Товариство планує інвестувати в проект власні кошти у розмірі 10 млн грн. Об’єм видобування – 300 тис.тонн вугілля на рік. На даний час здійснюються роботи щодо розробки робочого проекту розрізу та проекту гірничого відводу.

Анна Недогибченко

 
Коментарі (0)