ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГЧернігів «в очікуванні» допомоги від американців

Чернігів «в очікуванні» допомоги від американців

5 липня в Чернігівській міській раді у рамках співпраці з Проектом «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (РМТ),  що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку(USAID),  підписано угоду щодо співфінансування енергоефективної реновації пілотного об'єкту дошкільно

5 липня в Чернігівській міській раді у рамках співпраці з Проектом «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (РМТ),  що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку(USAID),  підписано угоду щодо співфінансування енергоефективної реновації пілотного об'єкту дошкільного навчального закладу № 71. Угоду підписали Чернігівський міський голова Олександр Соколов та керівник Проекту РМТ Біл Такер.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили в прес-службі Чернігівської міської ради.

Як зазначив О.Соколов, за умовами цієї угоди Проект РМТ має надати фінансову допомогу в розмірі 936 тис. грн., або 50,2% від загальної суми. У свою чергу, бюджетом міста Чернігова передбачено для співфінансування енергоефективної реновації ДНЗ №71 суму коштів у розмірі 929 тис.грн або 49,8%. Разом загальна сума реалізації проекту складе 1 млн. 865 тис.грн. У процесі реновації ДНЗ№71, де наразі виховуються 180 дошкільнят, дерев'яні вікна замінять на металопластикові, утеплять зовнішні стіни, виконають ремонт та утеплення даху, заміну вхідних дверей та інші роботи.

За словами міського голови, виконавця робіт оберуть відповідно до вимог чинного законодавства в ході тендеру. Контролюватиме використання коштів управління освіти або ж управління капітального будівництва міськради. Є сподівання, що запланований обсяг робіт буде здійснено до початку опалювального сезону.

Під час зустрічі з нагоди підписання угоди міський голова О.Соколов нагадав присутнім, що в 2009 році Чернігів став одним із міст – переможців Проекту «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (РМТ), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується компанією International Resources Group (IRG).

Він також згадав про кілька вже реалізованих проектів, профінансованих Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Так, за сприяння Агентства реалізовувались проекти «Економічний розвиток міст» (розроблено план посилення конкурентоспроможності міста) і «Реформування тарифів та реструктуризація комунальних підприємств в Україні» (розроблено стратегію розвитку КП «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради та ВАТ «Облтеплокомуненерго»).

Протягом 2010 – 2011 рр. у рамках Проекту РМТ пройшли навчання фахівці Чернігівської міської ради, представники підприємств теплопостачання міста щодо питань енергозбереження, формування тарифів та інших. Наразі триває розробка концепції міського (муніципального) енергетичного плану міста. Проведені 15 енергоаудитів будівель: комплексу споруд міської лікарні №1 Чернігівської міської ради, будівель загальноосвітніх навчальних закладів та дошкільних навчальних закладів, а також п'яти житлових будинків. Крім того, проведений експрес-енергоаудит системи теплопостачання міста.

Відповідно до результатів енергоаудитів, фахівці Проекту USAID запропонували ряд технічних заходів, спрямованих на скорочення споживання енергоресурсів, так званий каталог інвестиційних пропозицій, та прорахували їх вартість і терміни окупності. Так, деякі проекти можна виконати менш як за рік, а деякі - за 2-3 роки чи навіть більше.

«Ми з особливою радістю працюємо з об'єктами освіти – школами та дитсадками», - підкреслив керівник Проекту РМТ Біл Такер. Серед позитивів подібних проектів він назвав можливість надання конкретної допомоги, яка до того ж ще й об'єднує багато людей заради спільної мети.

Б.Такер дав гарну оцінку реалізації проекту в Україні та, зокрема, відзначив професіоналізм чернігівської влади. О.Соколов заявив про готовність до подальшої плідної співпраці і висловив сподівання, що спільні надбання дозволять популяризувати здобутки Проекту «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» та залучити кошти міжнародних фінансових організацій до вирішення проблеми енергозбереження та енергофективності в українських містах.

 
Коментарі (0)