ГоловнаКоментаріКоментаріЧи будемо платити ми за опалення балконів?

Чи будемо платити ми за опалення балконів?

В законопроекті ніде не зачіпаються ті норми, відповідно до яких, споживач зобов'язаний буде здійснити оплату отриманої теплової енергії за засклений балкон

- Насправді, для кінцевого споживача, що користується послугами централізованого опалення, змін у вартісному виразі, виходячи із наданих Президентом пропозицій, відбутися не повинно. Норми і коефіцієнти, які запропонував Президент внести до статті 6 Житлового кодексу діють вже і на теперішній час. Знижувальні коефіцієнти для балконів і терас -0,3, для лоджій - 0,5, засклених балконів – 0,8 та веранд, засклених лоджій – 1,0 передбачені наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 24.05.2001 № 127. Правда діють вони на рівні не закону, а підзаконних актів. Вищезгадана пропозиція переслідує, на мою думку, лише зменшення можливості центральним органам виконавчої влади якимось чином зловживати або часто змінювати правила гри у цьому сегменті. Крім того, допоки не прийнято новий Житловий кодекс України, варто хоча б якимось чином поєднати та систематизувати нормативні та піднормативні акти, що діють у сфері ЖКГ.

В законопроекті ніде не зачіпаються ті норми, відповідно до яких, споживач зобов'язаний буде здійснити оплату отриманої теплової енергії за засклений балкон. Єдине, що може змінити оплату за послуги з централізованого теплопостачання у бік збільшення – це добровільне та здійснене законними шляхами перепланування квартири, яке передбачає внесення конструктивних змін в будівлю (збільшення житлової площі за рахунок балкону, лоджії із частковими змінами зовнішньої стіни будинку), що є абсолютно логічним. У такому випадку ви матимете документи з БТІ, які будуть підтверджувати збільшення площі та у відповідності до яких будуть проведені відповідні перерахунки розміру платежів. Однак, це буде зроблено з вашої ініціативи. А просто засклені балкони – це заходи з енергозбереження, які зберігають тепловий ресурс. У такому випадку платити більше теплоенерго - це нонсенс.

Таким чином, побоювання того, що надані Президентом пропозиції призведуть до збільшення вартості послуг з централізованого опалення є, на даний час, безпідставними.

Поряд з цим, хочу зауважити, що нарахування оплати за послуги централізованого теплопостачання здійснюються відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630. Цими Правилами визначено, що опалювана площа (об'єм) квартири це - загальна площа (об'єм) квартири, без урахування площі лоджій, балконів, терас. Внесення змін саме до цього нормативного акту, щодо визначення опалюваної площі, і може стати підставою для збільшення (чи зменшення) методу обрахунку щомісячного платежу для мешканців квартир в опалювальний період.

Щоб надалі уникнути таких непорозумінь, можу порекомендувати одне – читати першоджерела!

 
Коментарі (0)