ГоловнаКолонкиКолонкиЧому кияни платять за підігрів озер?

Чому кияни платять за підігрів озер?

Потрапляючи в підземну річку, гаряча вода знищує в ній все живе. Смерть рослин і живих організмів чекає і на великі річки та озера, куди впадає «кипляча» річка.

Мешканці багатьох будинків у Святошинському районі і не здогадуються, що сплачуючи за гарячу воду, насправді, вони платять за підігрів найближчих озер.

Коли відбуваються прориви у теплотрасах, гаряча вода найчастіше витікає на поверхню або парує з люків. Але в цьому випадку дірку рано чи пізно ліквідовують.

Набагато гірше, якщо поряд з проривом прокладений колектор. Через дірки і щілини в колекторі і через аварійні зливи, гаряча вода спрямовується в підземну річку. Більшість річок Києва не помітні, оскільки закуті в бетонні колектори, але від цього вони не перестаючи бути річками.

Потрапляючи в підземну річку, гаряча вода знищує в ній все живе. Смерть рослин і живих організмів чекає і на великі річки та озера, куди впадає «кипляча» річка.

Температура води в деяких колекторах, куди потрапляє окріп, досягає 60 градусів. У повітрі над підземним руслом утворюється суцільний туман. Від цього стіни колектора, не призначені для високих температур, тріскаються і обсипаються. А далі вже сама річка розмиває рукотворний тунель.

«Комунальні служби цих стоків «не бачать» роками, - розповів дослідник підземель Михайло Сторожук. - На заяви дигерів, «Київенерго» щонайменш півроку готує відповідь, що за фактами зливу окропу проводяться перевірки».

Але хто турбуватиметься про долю підземель, коли і видні на поверхні проблеми ніхто не поспішає вирішувати?

Утім, руйнування колектора може стати причиною вкрай неприємних наслідків для річок, колекторів, доріг і власне людей:  пішоходів і пасажирів.

Час від часу інтернет переповнюють жахливі новини про те як знову хтось впав у відкритий люк з кип’ятком і мало не зварився заживо. І це все відбувається в Києві. Відбувається і швидко забувається.

Найбільше від гарячої води страждає річка Нивка. Один з яскравих прикладів, відомих дослідникам підземель – теплотраса за адресою «вул. Ушакова 16». Злив окропу триває вже 5 років. Теплотрасу розкопували декілька разів, але проблему не усунули. Гаряча вода потрапляє в річку Нивка і Святошинські озера, через що там гине риба.
І таких прикладів більш ніж достатньо: злив у колектор річки Борщагівка (вул. Трублаїні), зливи в «Академічний» (колектор-притока річки Нивка) за адресами вулиця Ірпінська, 70, вул. Прилужна, 14а, вул. Семашка, 9а.

Страждає від окропу і колектор струмка Кадетський Гай під вулицею Єреванською.

Усі ці зливи відбуваються не одноразово, а постійно, в колектор витікають тисячі літрів окропу щодня.

Крім шкоди довкіллю, варто згадати і вартість втраченої нагрітої води.
Час від часу люди помічають, що колір води в Либіді змінюється на яскраво-зелений та лякаються, ніби в воду скидають токсичні відходи. На щастя, це не так. Це всього на всього флюоросцин – яскраво-зелений барвник, що додають в воду восени, під час перевірки тепломереж на цілісність.

Якщо пройти берегами Либеді – можна побачити, що тече цей барвник майже з кожного колектора... Струмок Піщаний, річка Шулявиця, Виток Либіді – у кожному з цих колекторів є трохи гарячої води.

«Я вважаю, що «Києвнерго» варто взяти приклад з «Автодору» та почати сприймати слова дигерів, як факт, а не як сумнівну інформацію, що потребує детальної перевірки. Під землею досить легко визначити: з якої саме теплотраси тече гаряча вода», – додав Михайло Сторожук, досвідчений у співпраці з комунальнийми службами.

Проте досі дигерські знання підземель не цінуються у «Київенерго», а вода в річках знову і знову стає яскраво-зеленою.

Олексій Василюк

 
Коментарі (0)