ГоловнаНовини ЖКГНовини ЖКГЧорнобильську зону перетворять на звичайну територію

Чорнобильську зону перетворять на звичайну територію

Через 60 років Чорнобильська зона має перетворитися на звичайну територію України, але в радіусі 10 км від покинутого міста ніколи не будуть жити люди

 

Через 60 років Чорнобильська зона має перетворитися на звичайну територію України, але в радіусі 10 км від покинутого міста ніколи не будуть жити люди. Покроковий порядок змін в радіусі 30 км від Чорнобильської АЕС вже розроблений в Міністерстві захисту навколишнього середовища і природних ресурсів. Про це в інтерв'ю виданню "Фокус" розповів міністр екології Роман Абрамовський.

Міністр також повідомив, що через кілька десятиліть чиновники планують розібрати арку і прибрати залишки небезпечних об'єктів.

"Через 60 років потрібно буде вивчати питання про те, як розібрати арку. По конструкції її можна відкотити назад і повністю демонтувати, щоб розбирати конструкції об'єкта укриття. До цього потрібно буде витягти з четвертого енергоблоку всі активні паливні елементи, графіт, які були на покрівлі , щоб Чорнобиль став екологічно безпечною системою. Більше там немає небезпечних об'єктів. Все сховища [ядерних відходів], які будуються зараз, розраховані мінімум на 100 років. У нас повністю безпечне зберігання радіоактивних відходів та відпрацьованого ядерного палива, на рівні кращих світових технологій ", - заявив Абрамовський.

На його думку, запланований комплекс заходів допоможе очистити околиці Чорнобиля. Але в самому місті, а також в радіусі 10 км від нього люди не будуть жити ніколи.

"У 10-кілометровій зоні ніколи не будуть жити люди, але 30-кілометрова повинна стати звичайною українською землею без обмежень через 50-60 років. За нашими прогнозами, за цей час радіоактивність елементів і конструкцій значно знизиться, а надзвичайно активні елементи укро в геологічному сховище ", - заявив Абрамовський.

При цьому, влада розглядає Чорнобильську зону ще і як перспективний туристичний об'єкт.

"Ми налаштовані на збільшення потоку туристів, в Чорнобильській зоні є що показати: і ландшафтні, і архітектурні об'єкти. Чи готові побудувати нові туристичні об'єкти-магніти. Розглядаємо пропозиції про будівництво транспортних об'єктів, наприклад, канатної або підвісної дороги, монорейки. У Зоні відчуження можемо надати вигідні умови, оскільки там невисока вартість оренди землі, з коефіцієнтом 0,15 від звичайної вартості. Чи готові сприяти інвесторам в Чорнобильській зоні. Це можуть бути і промислові інвестиції, наприклад, вітрові станції, виробництво "зеленого" водню ", - заявив Абрамовський .

 

 

 
Коментарі (0)