ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГЦіна газу в Європі майже досягла січневого максимуму

Ціна газу в Європі майже досягла січневого максимуму

Європейські ціни тиснуть на внутрішні ціни на газ в Україні.

 

Ціна газу в Європі додала за 11 травня ще 2,4% і впритул підійшла до зафіксованим на початку січня максимуму, повідомило агентство "Інтерфакс".

Будь завжди в курсі подій разом з телеграм-каналом Швидкий Фокус.

Ціна газу з поставкою на наступну добу на хабі TTF в Нідерландах зросла до $ 327 за тисячу кубометрів, що є максимальним значенням з 13 січня (тоді європейська ціна злітала до $ 335).

Причини нинішнього зростання ціни на газ:

зростання податків на викиди вуглецю в атмосферу;

прохолодна і дощова погода в Європі;

зниження поставок СПГ (скрапленого природного газу).

З початку року середня ціна контракту "на день вперед" на TTF склала $ 243 за тисячу кубометрів. До бюджету російського "Газпрому" на 2021 року закладена середня ціна експорту газу в далеке зарубіжжя в $ 170. Більше 80% продажів "Газпрому" до Європи зараз здійснюються за спотовими, а не за довгостроковими контрактними цінами.

Нинішній рівень запасів в ПСГ (підземних сховищах) Європи (31,3%) на 13 процентних пунктів нижче середнього показника за останні п'ять років і тільки на 2 пункти перевищує історичний мінімум на цей день року. Очікується, що в середині травні запаси стануть мінімальним з 2011 року.

Газа в Європі не стає більше. Надходження СПГ в травні 2021 рік знижується на 16% по відношенню до квітня. Падіння по відношенню до травня-2020 становить 18%. Зупинилися на щорічну профілактику частина родовищ в Норвегії.

На 17 травня призначено аукціон на додаткові потужності по транзиту газу через Україну в червні. Поки на нього виставлені стандартні 15 млн куб. м на добу. Таку потужність "Газпром" стабільно закуповує з початку нинішнього року. Згідно з довгостроковим контрактом, він може прокачувати через Україну 109 млн куб. м на добу. З кінця березня "Газпром" стабільно задіює всю сплачену ним потужність, прокачувати в середньому близько 124 млн куб. м газу на добу.

 

 

 
 
Коментарі (0)