ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГЦьогоріч в уряді розраховують на зменшення кількості субсидіантів

Цьогоріч в уряді розраховують на зменшення кількості субсидіантів

Уряд очікує, що кількість субсидіантів цього року може зменшитися на 10% через зростання реальних доходів населення.

Уряд очікує, що кількість субсидіантів цього року може зменшитися на 10% через зростання реальних доходів населення.

Про це під час круглого столу сказав директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко,йдеться в повідомленні "Економічної правди".

"Якщо говорити про ті показники, на які ми розраховуємо протягом поточного опалювального періоду, то ми побачимо відмінності від попередніх двох, що стосується надання субсидій. У минулі періоди ми чітко розуміли, що доходи населення зменшилися, при цьому відбулося різке шокове підвищення цін", - сказав Музиченко.

За його словами, у минулі періоди очікувалося збільшення отримувачів субсидій, наприклад, під час опалювального періоду кількість отримувачів сягнула 6,7 млн – 7,5 млн домогосподарств.

"Цього опалювального сезону ми маємо кардинально іншу ситуацію, коли ціни залишаються незмінними, а реальні доходи населення зростають. Факторами цього є збільшення мінімальної заробітної плати. Реальний зріст доходів населення становить 35%", - сказав Музиченко.

За його словами, в уряді очікують зменшення кількості субсидіантів на 10%.

"10% - це поки що прогноз, реальна цифра буде зрозуміла за результатами опалювального періоду", - заявив Музиченко.

Нагадаємо, в Україні розпочався процес розрахунку розміру зимової субсидії.

Розмір субсидії автоматично буде розраховано тим, кому у травні цього року її було перепризначено на період 2017-2018 рр.

Нагадаємо, в серпні уряд України вніс правки в процес надання житлових субсидій населенню, зокрема,  зменшив період, за який враховуються доходи домогосподарств,  з чотирьох до двох останніх кварталів.

Відзначимо, що субсидія не призначатиметься лише за наявності заборгованості, загальна сума якої перевищуватиме 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, переглянуто соціальні нормативи споживання газу для побутових потреб, врегульовано питання проведення розрахунку невикористаних сум субсидій об'єднаннями співвласників багатоквартирного будинку та житлово-будівельними кооперативами.

 

 
Коментарі (0)