ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГДержавні вугільні шахти планують ліквідувати до 2030 року

Державні вугільні шахти планують ліквідувати до 2030 року

Міністерство енергетики України збирається завершити реформування вугільної галузі до 2030 року

Міністерство енергетики України збирається завершити реформування вугільної галузі до 2030 року. При цьому, за приблизними підрахунками, від 15 до 20 державних шахт не зможуть знайти приватних інвесторів і їх закриють. Про це сказав заступник голови Міненерго Максим Немчінов в ході зустрічі Energy Club.

Частину найбільш перспективних шахт збираються зібрати в рамках єдиної вертикально інтегрованої компанії (під крилом «Центренерго»), яку потім продадуть. 

«Ми зрозуміли, що потрібно йти шляхом створення вертикально інтегрованої компанії, яка могла б конкурувати на ринку електроенергії», – пояснив Немчінов. Шахти «середнього» рівня пропонуватимуть до приватизації як вугледобувні підприємства, що мають перспективи подальшого розвитку. Найменш перспективні шахти продадуть «за ціною землі». 

«Всі шахти будуть приватизовані – у державній власності не залишиться вуглевидобутку. Шахти, які не знайдуть приватного інвестора, ми передамо на ліквідацію. ... За нашими прогнозами, від 15 до 20 державних шахт не зможуть знайти приватних інвесторів», – додав заступник міністра. 

Відзначимо, що зараз на підконтрольній території України знаходяться 33 державні шахти. За словами Немчінова, Міненерго розглядає 2 способи приватизації: аукціон (продаж підприємства за гроші); на інвестиційному конкурсі. Це означає, що підприємство продадуть за 1 гривню, але покупця зобов'яжуть вкласти в підприємство інвестиції на певну суму. 

Соціальний захист шахтарів і їх сімей у Міненерго називають одним із головних пріоритетів. Питання, чи готові будуть шахтарі змінити професію або переїхати працювати в інше місце – досі відкрите. За словами Немчінова, якоїсь чіткоої соціології з цієї теми немає. Кілька років тому держава намагалася проводити опитування, але зараз їх потрібно влаштовувати заново: за останні роки ситуація в Україні і світі сильно змінилася. 

«Ми не винні, що технології зараз розвиваються настільки швидко, що видобувати вугілля стає дорожче, ніж користуватися іншими джерелами енергії», – додав заступник міністра. 

У регіонах, де шахти закриватимуть, держава планує працевлаштовувати колишніх шахтарів. Також розглядається варіант з виплатою компенсацій. Є варіанти і створення на місці шах технологічних парків. За підрахунками Міненерго, в Україні на державних шахтах зараз працюють близько 30 тисяч співробітників (цифра трохи змінюється залежно від сезону).

 

 

 
Коментарі (0)