Договір з багатьма невідомими

До редакції потрапила угода (лист 1, лист 2, лист 3) від мешканців житлового масиву Троєщина (Деснянський район). Цього разу, окрім типових юридичний положень, які повинні міститися в угодах, ЖЕК спромігся надати мешканцеві перелік послуг з їхньою вартістю. Кількість найменувань, за які споживач що

До редакції потрапила угода (лист 1, лист 2, лист 3) від мешканців житлового масиву Троєщина (Деснянський район). Цього разу, окрім типових юридичний положень, які повинні міститися в угодах, ЖЕК спромігся надати мешканцеві перелік послуг з їхньою вартістю.

Кількість найменувань, за які споживач щомісяця викладатиме з гаманця 3,25 грн за 1 кв. м, уклалися у 18 пунктів. Серед них – прибирання, вивезення сміття, ліфти, дератизація та дезінсекція (простіше – виведення гризунів та комах), поливання клумб тощо. Кожна послуга має свою ціну, яку було вираховано за формулою постанови Кабінету міністрів України № 529 від 20 травня 2009 року.

Здавалося б, усе ясно, чітко, можна підписувати... Однак, укладаючи будь-яку угоду, людина розраховує на те, що в разі невиконання ЖЕКом своїх обов'язків, вона матиме право на відшкодування. Чи реально відстояти свої права у суді, маючи на руках подібний документ? Навряд чи.

Єдиним чітко прописаним у документі зобов'язанням є зобов'язання мешканця, тобто споживача. До 20 числа щомісячно він має вносити на рахунок ЖЕКу певну суму за надання нижчеперелічених послуг. Несплата призводить до заборгованості, а в подальшому – до вирішення справи у судовому порядку.

У пунктах, де йдеться про постачання послуг, ЖЕК посилається на ряд документів, серед яких – рішення органу місцевого самоврядування, постанову уряду. У такому разі ці документи мають бути прикладені до договору.

У розділі «Порядок розв'язання спорів» споживачу пропонують скласти акт-претензію, якщо виконавець порушив умови угоди. За два дні споживач повинен надати в ЖЕК підписаний, по суті самим же ЖЕКом, акт-претензію, де будуть вказані кількісні та якісні показники послуг. Але звідки мешканцю знати ці самі показники, якщо навіть у ЖЕКові ця інформація належить до розряду «а хто його знає?». Принаймні, у договорі їх немає.

Для того, щоб довести, що у вас не прибирали під'їзд або не поливали газон, потрібно знати: а скільки ж, власне кажучи, разів на рік чи місяць цей газон мають поливати?

Ну не може інтернет-провайдер самостійно визначати дні, коли вам постачатимуть інтернет, а коли ні. У взуттєвому магазині повинні продати пару взуття, а не 1 чи 3. Якщо вже ми вголос кричимо про те, що привчаємо житлово-комунальні структури до ринкових відносин, то може варто доводити це до логічного завершення. Але не зупиняти цей процес на стадії, яка вигідна лише одній зі сторін.

Для споживача ця угода нічого не варта без детального якісного і кількісного обґрунтування надання послуг. Судова справа, яку розпочне людина, покладаючись на цю угоду, приречена із самого початку на програш.

Однак, якщо не сплатите ви – то у ЖЕКів набагато більше шансів залишити вас «у розбитого корита» у судовій залі.

 

Грамотна Юлія спеціально для ІА «Україна Комунальна»

 
Коментарі (0)