ГоловнаКоментаріОпалювальний сезон 2022-2023Д.Шмигаль:"Місцева влада взяла на себе зобов’язання не підвищувати тарифи на тепло для людей"

Д.Шмигаль:"Місцева влада взяла на себе зобов’язання не підвищувати тарифи на тепло для людей"

Готовність всієї інфраструктури України до опалювального сезону складає 99%. У сховищах накопичено майже 19 млрд кубічних метрів газу, і цього буде достатньо для проходження зими.
Готовність всієї інфраструктури України до опалювального сезону становить 99%. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час вступного слова на вчорашньому засіданні Уряду. Він додав, що мова йде як про ремонт теплових мереж та котелень, так і про підготовку шкіл, лікарень, дитячих садочків і безпосередню підготовку житлових будинків.
 
«У газосховищах накопичено майже 19 млрд кубічних метрів газу, і цього буде достатньо для проходження зими. Перед керівництвом «Нафтогазу» та «Укргазвидобування» Уряд ставить чітке завдання — наростити видобуток власного газу. Всі інструменти для цього були надані: передані ділянки для видобутку, надані ліцензії, укладені угоди про розподіл продукції. Збільшення такого видобутку — це питання національної безпеки», — наголосив Прем’єр-міністр.
 
Також Денис Шмигаль нагадав, що згідно з підписаним минулого тижня Меморандумом, міські голови взяли на себе зобов’язання не підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду для людей. «Нафтогаз» зі свого боку поставлятиме газ місцевим теплокомуненерго за ціною в 4 рази меншу, ніж на європейському ринку.
 
«Уряд реструктурує борги та компенсує перед місцевою владою різницю в тарифах. Уся країна буде з теплом. Хочу попередити окремі газопостачальні компанії: будь-які спроби відключити соціальну інфраструктуру від газу або нажитися на ситуації ми будемо жорстко усувати», — резюмував Прем’єр-міністр.
 
Нагадаємо, раніше представники підприємств ТКЕ заявляли, що Меморандум про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021-2022 рр., підписаний вчора на Конгресі місцевих і регіональних влад при президенті України, не враховує повний список вимог теплопостачальників.
 

Частина пропозицій в області теплопостачання врахована в меморандумі, проте залишилися такі дискримінаційні для ТКЕ вимоги газопостачальника, як висновок з банківськими установами договорів на добровільне безакцептне списання коштів з рахунків і безумовне надання банківської гарантії на весь обсяг грошових зобов'язань.  

 
Коментарі (0)