ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаА. Герус: Ринок електроенергії підвищить тарифи на 40-50%

А. Герус: Ринок електроенергії підвищить тарифи на 40-50%

Представник Президента в уряді Андрій Герус переконаний: із часом громадяни таки відчують на собі наслідки.

Ринок електрики треба впровадити і своєчасно – це одна з перших заяв на сьогоднішньому засіданні уряду. Прем’єр Володимир Гройсман наголошує: дискусії недоречні, адже дату пуску прописали в ухваленому законі.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Кабмін повинен впровадити ринок електроенергії з 1 липня, хочемо того чи не хочемо. Цей закон, який напрацьовувався у парламенті, відповідає всім європейським нормам», – запевнив Гройсман.

До того ж додає: умовою запровадження ринку є незмінність тарифів для населення. Міністр енергетики Ігор Насалик поспішає запевнити: побоювання марні.

«Ухвалення закону про спеціальні обов’язки постачальника гарантує непідняття цін у ринкових умовах для населення. Ціни для населення залишаються у межах тих цін, якими вони були до введення цього ринку», – переконує Насалик.

Та впевненість поділяють не всі. Представник Президента в уряді Андрій Герус переконаний: із часом громадяни таки відчують на собі наслідки.

«Комісія повідомляє, що у випадку ухвалення постанови в цій редакції, тарифи на електроенергію для непобутових споживачів зростуть на 40-50%. Непобутові споживачі – це бюджетні установи, водоканали, метро, малий, середній, великий бізнес. Всі, окрім населення. Очевидно, що це потім перекладеться на населення, і такий стрибок ціни буде мати дуже негативні наслідки для української економіки», – заявив Герус.

До обговорення долучаються й депутати. Переконують: до прозорого ринку вітчизняний енергетичний сектор не готовий. А прописані в законі умови не забезпечують чесної конкуренції.

«Для того, щоб для населення ціна не виросла, потрібно знайти, хто буде компенсовувати цю ціну. Однак, чомусь ще один гравець на цьому ринку нічого не буде платити зверху, для того, щоб населення не постраждало від зростання цін внаслідок запровадження ринку», – переконаний нардеп Сергій Лещенко.

Дискутували майже годину. Врешті необхідні для впровадження ринку постанови таки ухвалюють.

Нагадаємо, Володимир Гройсман пообіцяв, що уряд звернеться до комісії, що регулюватиме ринок електроенергії, аби та гарантувала, щоб ціни для населення та промисловості не зростали.

 

 
Коментарі (0)