ГоловнаКолонкиГоловний «начальник ЖЕКу» Тернополя Сергій Надал визнав свою неспроможність

Головний «начальник ЖЕКу» Тернополя Сергій Надал визнав свою неспроможність

Тобто на сьогодні головному начальнику ЖЕКу у Тернополі легше працювати з приватними структурами. Він, фактично, розписується у своїй неспроможності навести порядок у діяльності комунальних ЖЕКів і прагне передати міське ЖКГ у приватні руки. Але насправді усі проблеми ляжуть на плечі самих тернопі

Тобто на сьогодні головному начальнику ЖЕКу у Тернополі легше працювати з приватними структурами. Він, фактично, розписується у своїй неспроможності навести порядок у діяльності комунальних ЖЕКів і прагне передати міське ЖКГ у приватні руки. Але насправді усі проблеми ляжуть на плечі самих тернопільчан.

Така позиція мене жахає. На жаль, вона не поодинока. Те ж саме я чув з вуст мера Херсона Володимира Сальдо. На сьогодні штучно роздувається хвиля незадоволення проти комунальних ЖЕКів. Але головний козир останніх те, що вони комунальні і підконтрольні органам місцевого самоврядування. Мешканці можуть прийти до міського голови і вимагати заміни начальника комунального ЖЕКу.

Сьогодні пропонується перетворити ці структури на приватні інструменти для управління нашим житловим фондом. Не заперечую: рано чи пізно це повинно статися, однак лише за умови, коли співвласники житла будуть до цього готові. Беруся стверджувати, що близько 90% наших мешканців іще не готові мати справу із приватниками.

Якщо мер Тернополя хитає головою у бік дотаційності і відсутності фінансування з боку держави, то нехай іде до прем’єра, до депутатів з вимогою профінансувати ремонтні роботи, будівництво тощо. Фінансування місцевих бюджетів має на меті виконати закон України «Про приватизацію житлового фонду», тобто муніципалітет повинен отримати фінансування і взяти участь у капітальному ремонті житлового фонду.

Замість того мер займає «страусину» позицію, мол, давайте люди, залишайтеся наодинці з приватниками. Але покажіть мені хоч одну приватну компанію, яка просто так «занесе» у наші комунальні будинки мільярди гривень. Я раджу Сергію Надалу вивчити досвід Росії, де мала місце практика переходу на обслуговування приватними управляючими компаніями. У результаті там виникає скандал за скандалом через корупційні схеми цих горе-управлінців.

Приведіть мені аргумент чому компанія, наприклад, Іванова чи Петрова господарюватиме краще за комунальників? Тільки тому, що міський голова не здатен навести лад у власному місті? Тоді йому не варто було займати цю посаду.

У мене виникає справедливе запитання: чому ми згодні витратити 120 млрд на суперечливий футбольний чемпіонат, але не можемо інвестувати ці кошти у реконструкцію житлового фонду? На ремонт мереж, на заміну вікон, на утеплення…

Я не беруся приміряти на себе роль судді, але навіщо потрібен мер, який не може впоратися з власними комунальними службами. Я закликаю його вивчити позитивний та ефективний досвід і вже посилатися на нього.

Олексій Кучеренко, міністр з питань ЖКГ (2007 – 2010 рр.) спеціально для ІА «Україна Комунальна»

 
Коментарі (0)