ГоловнаНовини ЖКГОСББГромадяни, які не в змозі самостійно сплачувати комуналку, можуть оформити субсидію - Мінсоцполітики

Громадяни, які не в змозі самостійно сплачувати комуналку, можуть оформити субсидію - Мінсоцполітики

Усі громадяни, хто з об’єктивних причин не в змозі самостійно сплачувати комунальні послуги, у кого ці витрати перевищують орієнтовно 15% родинного бюджету, можуть оформити субсидію
Усі громадяни, хто з об’єктивних причин не в змозі самостійно сплачувати комунальні послуги, у кого ці витрати перевищують орієнтовно 15% родинного бюджету, можуть оформити субсидію, про це розповідає Міністерство соціальної політики України.
 
Звичайно, це не виключні умови отримання субсидії, адже є ще ряд критеріїв, але взагалі цей показник дає змогу зорієнтуватися, хто може претендувати на отримання субсидії.
 
Саме зараз, в грудні, коли люди масово отримують платіжки за комунальні послуги з урахуванням плати за опалення, вони масово звертаються за державною допомогою. Очікуємо, що цього опалювального сезону субсидії отримуватимуть близько 3 мільйони домогосподарств.
 
Середній розмір допомоги орієнтовно складе близько двох тисяч гривень. Але це може бути і три, і п’ять тисяч гривень - для кожної родини розмір субсидії розраховується індивідуально, враховуючи її склад та дохід. 
 
Протягом року змінювався порядок призначення субсидій, аби зробити його максимально зручним для людей. Так, нині понад 80% отримувачам субсидій її було перепризначено автоматично. 
 
У цьому опалювальному сезоні збільшено субсидії на найбільш використовувані комунальні послуги для мешканців регіонів, що потрапили до «червоної» карантинної зони, спрощено доступ до субсидій людям, які проживають на лінії зіткнення в Донецькій та Луганській областях, багатьом іншим соціально вразливим категоріям населення.   
 
Тож, якщо вам важко сплачувати за комунальні послуги самостійно, звертайтеся до органів соціального захисту, оформлюйте субсидію. 
 
Для отримання субсидії звернутися можна в один зі зручних способів, які домогосподарства вибирають самостійно:  
  • звернутися до представника територіальної громади або ЦНАПу,
  • звернутися до органу соціального захисту населення шляхом відправлення документів через «Укрпошту», 
  • онлайн на сайті Мінсоцполітики (потрібно мати електронні засоби ідентифікації). 
 
Коментарі (0)