ГоловнаКоментаріГромадські слухання щодо забудови перетворили на суцільні фальсифікації

Громадські слухання щодо забудови перетворили на суцільні фальсифікації

- Головна теза нового порядку проведення громадських слухань – це можливість кожного громадянина внести свої пропозиції та зауваження. Ці пропозиції розглядатимуться. Якщо вони відповідають законодавству, певним нормам і правилам, то обов'язково будуть враховані в генеральному плані та іншій місто

- Головна теза нового порядку проведення громадських слухань – це можливість кожного громадянина внести свої пропозиції та зауваження. Ці пропозиції розглядатимуться. Якщо вони відповідають законодавству, певним нормам і правилам, то обов'язково будуть враховані в генеральному плані та іншій містобудівній документації.

Якщо ж внесені зауваження чи доповнення суперечать нормі закону, то вповноважений орган дає негативну відповідь. Але головне, що всі громадяни отримають відповідь, тобто ми вже маємо справу з адресним громадським обговоренням. Так заведено у Європі, в США, Канаді.

Ми повинні відійти від чисто формальної методики проведення обговорень громадою містобудівних питань. А не так, як було раніше, коли збирали наради в будинках культури, примушували підіймати руки, за щось голосувати, а потім писалися невідомі представникам громади протоколи. І так проводилися слухання. Це були чистої води формалізм і фальсифікація.

На цих зібраннях, коли людина підіймає руку і підтримує чи не підтримує якесь питання, хіба вона впевнена у тому, що захистила свої права? Звісно, ні! Однак, коли на своє звернення мешканець отримує відповідь, позитивну чи негативну – це інша справа, це означає, що його думку врахували.

Я переконаний, що після внесених змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ми матимемо й іншу думку громадськості щодо забудови міст. Ми, нарешті, відійдемо від дикого «дерибану» земельних ділянок без врахування будь-яких законів і генпланів. Цей час уже пройшов. Усі втомилися від цього хаосу.

Фінансувати ці слухання повинні органи місцевого самоврядування. Адже вони є замовниками містобудівної документації.

Наразі іде робота по розробці зонінгів у населених пунктах. Після її завершення місцева влада зобов'язана проінформувати населення про організацію громадського обговорення з цього приводу, забезпечити їх організацію та фінансування.

 
Коментарі (0)