ГоловнаДовідникДовідник ЖКГЯк отримати житлову субсидію та хто має право на субсидію

Як отримати житлову субсидію та хто має право на субсидію

Хто має право на субсидії, які потрібні документи, який розмір субсидій та куди звертатись за наданням допомоги.

Хто має право на отримання субсидії на оплату комунальних послуг?

В даний момент мають право на отримання субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг сім'ї, в яких витрати на житлово-комунальні послуги (ЖКП) у межах встановлених норм споживання (також, враховуючи пільги), що надаються у відповідності з чинним законодавством, є більшими за 15 (або, в іншому випадку 10) відсотків середньомісячного сукупного доходу всіх членів сім'ї.
Якщо ж у помешканні зареєстровані  та постійно проживають лише пенсіонери  або непрацездатні особи, або якщо серед зареєстрованих в помешканні є неповнолітні діти, інваліди першої та другої групи і середньомісячний сукупний дохід на кожну особу, зареєстровану у квартирі не більший за 50 % від прожиткового мінімуму на одну особу, розмір житлової субсидії призначається таким чином, щоб розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм користування становив 10% від середньомісячного сукупного доходу осіб, що проживають в помешканні.

Хто не має права на отримання субсидії на житло?

При призначенні житлової субсидії враховується майновий стан громадян. Зокрема, житлова субсидія не призначається, коли:
у володінні родини у сукупності більше ніж одне житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує встановлені законом норми володіння чи користування загальною площею житла;
 родина володіє двома та більше автомобілями, або іншими транспортними засобами;
зареєстровані власники здають в оренду  свою квартир або будинок;
будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) мешканців протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснював купівлю на суму, що на час звернення за субсидіею перевищувала 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для зазначених осіб;
коли проводиться вибіркова перевірка матеріально побутових умов мешканців оселі державним соціальним інспектором і в ході перевірки було з'ясовано, що де-хто із складу зареєстрованих мешканців даної оселі має додаткові джерела  надходження грошей, що не були зазначені у декларації про доходи.
У разі, коли родина придбала квартиру або будинок, отримати субсидію можливо не раніше, ніж через рік після придбання помешкання.

Термін призначення житлової субсидії

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців, а на оплату природного газу, що споживається на індивідуальне опалення, - на опалювальний період, починаючи з місяця звернення за її призначенням.

Субсидія на придбання твердого палива призначається один раз на календарний рік.

Якщо у житловому приміщенні зареєстровані і проживають тільки пенсіонери, які не працюють, і єдиним доходом яких є пенсія, субсидія за їх бажанням призначається на 12 місяців.

Норма призначення житлової субсидії

Субсидія завжди призначається на норму володіння загальною площею житла виходячи з 21 м2  на наймача і кожну особу, зареєстровану у помешканні та додатково 10,5 м2 на всіх зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі - на загальну площу, незалежно від розміру квартири.

Слід звернути увагу, якщо особа, що перебуває в шлюбі, проживає окремо від чоловіка (дружини) сама, або з неповнолітніми дітьми, на яких не отримує аліментів, і є уповноваженим власником, співвласником або наймачем житла, на якого відкрито особовий рахунок, субсидія призначається лише на норму володіння чи користування житловою площею без урахування додаткових 10,5 м2 на сім'ю.
За надлишки площі, на яку субсидія не призначається, громадяни все одно повинні сплачувати за комунальні послуги в повному обсязі.

Майновий стан родини для отримання субсидії на ЖКП

При призначенні субсидії враховується майновий стан родини, а тому при заповненні декларації враховується майновий стан не лише осіб, що зареєстровані в помешканні, а й чоловіка (дружини), навіть, якщо вони зареєстровані за іншою адресою;
пенсіонерам, якщо ті отримують пенсію в органах Пенсійного фонду України за місцем їх реєстрації, додаткові довідки про суму пенсії можна не надавати, але пенсіонери, що працюють, все ж повинні надати довідки про розмір доходів з місця роботи.
Для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердою та рідкою пічного палива передбачено надання щомісячної адресної безготівкової субсидії.
Субсидія є безготівковою і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Документи , необхідні для призначення житлової субсидії

Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні (будинку) (далі — заявник), звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації з відповідною заявою та пред’являє паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або особи без громадянства.

У заяві зазначаються такі відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку): прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік народження, серія, номер паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця або особи без громадянства), ким і коли виданий, реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті), види отримуваного доходу за попередні шість місяців та згода на обробку персональних даних. Крім того, наводиться перелік комунальних послуг, якими користується сім’я, із зазначенням реквізитів підприємств, що надають послуги.

До заяви додаються:

довідка про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;

довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку), за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики від 27 серпня 2004 р. № 192 (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги).

Надання субсидії у разі підвищення тарифів на ЖКП та наявності комунальних боргів

У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, субсидія призначається протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів.

Якщо родина під час збільшення тарифів вже користується субсидією, то її перерахунок буде проведений  в автоматичному режимі без необхідності звернення громадян в межах терміну, на який було призначено субсидію.

У разі наявності заборгованості з платежів за ЖКП, яка виникла до 1 грудня 2006 року, субсидія може бути призначена лише за умови укладання громадянином з підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг спеціальних договорів про реструктуризацію комунальної заборгованості.

Наявність же поточної заборгованості з оплати комунальних послуг, що з’явилась  після 1 грудня 2006 року, ніяк не впливає на визначення права на призначення громадянам житлової субсидії. Відмовити вам не зможуть за умови, якщо ваш майновий стан відповідає діючим критеріям, що були викладені вище.
 

 
Коментарі (6)
Олег
30 Вересня 2014 p. 12:28
Добрый день. В квартире прописан 1 человек который является сыном собственника квартиры, при этом этот человек проживает сам, является безработным и сума доход соответственно меньше прожиточного минимуму, также накопились текущие долги по ЖКХ, может ли этот человек который прописан и проживает в квартире сам, рассчитывать на получение субсидии ?
Татьяна
28 Жовтня 2014 p. 14:04
Добрый день!Сын служит в армии,на срочной службе.Справку с воинской части предоставила.Субсидия на гране срыва т.к ему ставят доход-минимальный т.е.1200 грн.Или в жеке с двумя свидетелями доказывать,что он не живет,и брать справку о составе семьи без него.И также в коммунальном хозяйстве.Я же не первая оформляю,должен быть какой-то порядок?
Мария
13 Березня 2015 p. 10:33
Здравствуйте, подскажите пожалуйста, могу ли я получить субсидию по оплате ком.услуг за собственную квартиру (в ней прописаны мои работающие родители),а я одинокая мама(работающая и ребенку 5 лет) но прописана в другом городе? Просто в собесе мне сказали, что если я прописана в другом городе то субсидию не имею права оформлять на квартиру, которая у меня в собственности но я там не прописана.Правда ли это? И ещё сказали, что субсидия оформляется только на месяц..
Александр
01 Квітня 2015 p. 22:03
В микрорайоне частного сектора нет водопровода и канализации. Воду покупаем цистернами и заказываем машины для вывоза стоков из выгребных ям. Как учесть эти затраты для заполнения декларации?
Олександр1
16 Квітня 2015 p. 18:45
Як буде вирішуватися питання з пенсіонерами які проживають в сільських будинках з надлишками житлової площі, плата за опалення яких перевищить суму їх пенсії? Приклад: двоє моїх батьків (вік під 80 років, батько лежачий)прописані на 100 м2 житлової площі в сільській місцевості. Їх пенсія близько 4000 грн. Розрахунок сплати комунальных послуг на 12.2015р складає близько 4200грн на місяць, взимку платили близько 800 грн на місяць - субсидією не користувалися.
Ольга
26 Квітня 2015 p. 15:26
Добрий день! Квартира переписана на дитину 15рокiв. Як рахуэться доход?