ГоловнаПублікаціїЗаконодавствоЯк підтвердити наявний страховий стаж?

Як підтвердити наявний страховий стаж?

До страхового стажу зараховуються періоди, протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.
До страхового стажу зараховуються періоди, протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.
 
Періоди трудової діяльності до 01.01.2004 року (дата набрання чинності Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”), зараховуються на підставі записів трудової книжки, а періоди трудової діяльності з 01.01.2004 - на підставі даних з системи персоніфікованого обліку.
 

Заробітна плата за періоди трудової діяльності до 01.07.2000 (до запровадження персоніфікованого обліку) враховується на підставі довідок підприємств.

При цьому довідка повинна містити інформацію про місцезнаходження первинних документів (відомостей про зарплату, особових рахунків), на підставі яких вона видана.

Якщо документи про заробітну плату на підприємствах не збереглись, пенсія може бути призначена тільки із заробітної плати за даними  персоніфікованого обліку.

Запропонована урядом пенсійна реформа не передбачає змін до порядку підтвердження страхового стражу.  

 
Коментарі (1)
Коля
12 Липня 2017 p. 17:36
Багато українців взагалі не мають ні зарплат, ні пенсій ,-- звільнені з роботи у зв"язку з ініціативи держави , тобто по незалежним від працівників причинам позбавлені засобів існування та страхового стажу; тепер вимушені жити на утриманні своїх сімей. --------------------------------------------------------------------------- Тобто, людина працювала і платила податки та раптом якісь посадовці вирішили , щоб ця людина не працювала і не платила податки . А крайніми тепер роблять самих тих примусово звільнених працівників.