ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГЯк оформити субсидію за спрощеною процедурою

Як оформити субсидію за спрощеною процедурою

Мінсоцполітики оприлюднило зразок типового комплекту документів для оформлення житлових субсидій за новими правилами. У відомстві дали роз’яснення як заповнювати заяви на отримання субсидії та декларації про доходи.

З 1 травня 2015 року в Україні запрацював новий механізм надання субсидій на комунальні послуги. 26 червня уряд вніс зміни до порядку, зробивши крок назустріч людям щодо спрощення правил призначення пільг. 

На сьогодні, за словами Міністра соціальної політики Павла Розенка, вже близько 1,6 млн родин призначено субсидії за новою системою. 
 
«У порівнянні з попередніми періодами, кількість отримувачів субсидій зросла в чотири рази. Хочу наголосити, що ми вже зараз бачимо, що реформована система субсидій більш ефективна за ту систему пільг, яка існувала раніше», – додав пан Розенко.
 
Примітно, Мінсоцполітики опублікувало новий типовий комплект документів для оформлення житлових субсидій. У нього входить заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
 
Окрім того, у Міністерстві оприлюднили правила заповнення заяви на отримання субсидії та декларації про доходи.
 
Інструкція
про порядок заповнення бланку
 
Заяви про призначення житлової субсидії
 
1. Заяву заповнює особа, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особа, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг). Особи, які орендують житло, додають до Заяви договір найму (оренди) житла.
 
2. У правому верхньому куті має- бути зазначено назва місцевого управління соціального захисту населення, до якого подається Заява.
 
3. У заяві зазначаються відомості про особу: прізвище, ім’я по батькові, зареєстроване місце проживання (для орендарів – фактичне місце проживання) із зазначенням адреси житла: поштовий індекс, населений пункт, вулиця, номер будинку, квартири), контактний номер телефону, реквізити паспорта громадянина України (серія, номер, ким і коли виданий), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).
 
4. У Заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію:
 
- на оплату житлово-комунальних послуг;
 
- на придбання твердого палива та скрапленого газу (у разі коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло-або газопостачанням для опалення).
 
Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.
 
5. У Заяві необхідно вказати відомості про житлово-комунальні послуги, якими користується сім’я, зокрема:
 
1) у графі «Номер особового рахунку» – номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;
 
2) у графі «Найменування організації, що надає послуги» – назву організації, що міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;
 
3) у графі «Примітки» зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме: «є лічильник» або «немає лічильника».
 
6. У Заяві необхідно відмітити чи розглядати питання призначення субсидії комісією, створеною місцевими органами влади, що здійснюється на підставі обстеження умов проживання сім’ї.
 
Рішення про призначення субсидії комісією приймається у таких випадках:
 
- заявник є непрацездатною особою, проживає один і бажає отримати субсидію на збільшену площу житла;
 
- особові рахунки відкриті на особу, яка не зареєстрована;
 
- у складі сім’ї є особи які зареєстровані але не проживають у житловому приміщенні;
 
- сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн.
 
7. Відомості, зазначені у Заяві, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення Заяви.
Звертаємо увагу, що для громадян, які вже одержують субсидію, додатково надавати документи для її призначення непотрібно.
 
Інструкція
про порядок заповнення бланку
 
Декларації про доходи і витрати осіб,
які звернулися за призначенням житлової субсидії
 
Декларацію заповнює особа, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особа, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг.
 
У правому верхньому куті зазначається назва місцевого управління соціального захисту населення до якого подається Декларація.
 
У розділі І:
 
У позиції 1 вказується: прізвище, ім’я по батькові особи, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особи, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг).
 
У позиції 2 необхідно зазначити загальну та опалювальну площу житлового приміщення (кв. м), кількість поверхів у будинку, а також підкреслити тип будинку: індивідуальний чи багатоквартирний.
 
У позиції 3 вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих – для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги із зазначенням прізвища, ім’я по батькові, дати народження, серії та номера паспорта, ідентифікаційного номера (за наявності) таких осіб. У графі «Примітки» можливо зазначити, що конкретна особа не проживає і їй не нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
 
У розділі ІІ заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога, стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року). Дохід може бути вказаний і за попередні три місяці, але при цьому особа має надати довідки про доходи за цей період.
 
Звертаємо увагу, що відтепер у Декларації непотрібно вказувати розмір доходу, а зазначається лише вид доходу та найменування організації, де отримано такий дохід, а для фізичних осіб-підприємців – група платника єдиного податку.
 
У розділі ІІІ вказується інформація про осіб, які здійснили одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень із зазначенням виду, вартості, дати здійснення купівлі (оплати) майна або послуг.
 
Відомості, зазначені у Декларації, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення Декларації.
 
Як раніше повідомляла «Україна Комунальна», чиновники хочуть, щоб субсидії на комунальні послуги швидше «дійшли» у села і маленькі містечка. Для цього туди будуть відправляти соцпрацівників і співробітників «Укрпошти». Вони проведуть роз'яснювальну роботу щодо надання пільг на ЖКП.
 
Коментарі (4)
Коля1
14 Серпня 2015 p. 12:10
За розпорядженням державних органів у 2011 році у зв"язку з так званими "ліквідаціями" державних установ були звільнені деякі працівники, а на їх робочі місця прийняті інші працівники. Звільнені працівники формально були направлені до служби зайнятості та так і залишились непрацевлаштованими. Нагадаю, що "ліквідація" державної установи -- це лише зміна цією установою кода ЄДРПОУ, без скорочення посад. А тепер при нарахуванні субсидії держава штучно приписує цим позбавленим нею засобів існування працівникам дохід у 1218 гривень, тобто фальсифікацією хоче прикрити попереднє шахрайство.
Коля1
16 Серпня 2015 p. 13:32
Багато українців взагалі не мають ні пенсії, ні зарплати , звільнені з роботи ще режимом Януковича у зв"язку з "ліквідаціями" державних установ (переважно за те, що заважали своєму начальству розкрадати бюджетні кошти), живуть по декілька років випадковими підробітками та за рахунок допомоги від інших членів сім"ї. Тобто , держава позбавила їх засобів існування, і не дає їм ні пільг, ні субсидій .
Alla-1
03 Вересня 2015 p. 09:23
Я втратила дохід через хворобу, маю висновок ВЛК, не хотіли ставити на облік у центр зайнятості. Шляхом скарг домоглася - через 3 місяці поставили на облік по безробіттю, тепер отримую 544 грн. Лікуватися не за що, допомоги чекати не звідки, в державі всюди відмови, в поліклініці нічого без грошей не доб'єшся, безкоштовні обстеження у них для своїх родичів. Знову ж таки - шляхом скарг домагалася, але лише обіцяли - обдурили, щоб дати відповідь у Відділ Держадміністрації що допомагають мені. Працювати не можу через болі, та й не витримую випробувальний термін на будь-якій роботі, якщо після деякого часу хребет болить так, що іноді втрачаю свідомість. Таблетки мінімум 500 грн на місяць обходяться! - А крім них потрібні уколи. ЯК ВИЖИТИ? Уже не є, вже ЖЕРТИ хочу !!! З будинку все давно продано, тому працювала у приватників і при загостренні хвороби просто виганяли з роботи, а жити якось треба було, та й підліковуватися ... Як я можу оформити субсидію, якщо маю 544 грн на місяць, які виплачують з великою затримкою, а при субсидії необхідно платити щомісяця . ЯК БУТИ? І без ліків немогу, необхідно постійне застосування (підтверджуючі документи маю). ОСЬ ВАМ І ДОПОМОГА НАРОДУ! І це ж не одна я така, таких багато! ВИСНОВОК - субсидія для тих, хто не дуже-то й потребує? У кого є можливість платити щомісяця. А ЩО РОБИТИ ТАКИМ ЯК Я ??? Держава і чиновники без грошей нічого не роблять, футболять подалі. Що залишається? - Повільно здихати? Або прискорити процес і підпалити себе перед урядовою будівлею, щоб привернути увагу до нужденним верствам населення? І з аліментами кинули! Ніколи виконавча служба не виконувала своїх обов'язків, я завжди сама всього добивалася і коли відповідач звільнився достроково (двічі засуджений за несплату аліментів) - ніхто його не чіпав, він говорив мені що приплатив і його не чіпатимуть (батьки продали квартиру в той час, залишили грошей для нього і виїхали до Росії жити). І після звільнення ніхто не взяв з нього довідку про невиїзд .... потім знищили справу про аліменти і говорили що його ніколи не було! Я підтвердила і видали довідку про заборгованість - понад 65 тис.грн. Я не отримувала аліменти та виконавча служба робила все для цього, борги по комуналці росли не з моєї вини! Чому тепер не спишуть цю суму? і роблять все, щоб не вижити ??? Ось наша справжня держава як дбає про своїх громадян. Навіть в ОДА де є безкоштовні консультації юриста - не захотіли ні слухати, ні допомогти!
Alla
03 Вересня 2015 p. 09:37
Извините за ошибки, писала по русски, т.к. не умею настроить клавиатуру, переводил переводчик и с ошибками. Исправляю : Лікуватися нема за що Уже не їсти, вже ЖЕРТИ хочу !!! І без ліків неможу