ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаЯпонія виділить 2 млн євро на безпеку ядерних об'єктів України

Японія виділить 2 млн євро на безпеку ядерних об'єктів України

Японія пожертвує 2 мільйони євро Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) для підтримки безпеки ядерних об'єктів України, атакованих Росією

 

Японія пожертвує 2 мільйони євро Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) для підтримки безпеки ядерних об'єктів України, атакованих Росією.

Як повідомляє Japan Today, про це заявив міністр закордонних справ Йосімас Хаясі після зустрічі з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі. Хаясі сказав, що Японія фінансує «негайне прибуття експертів МАГАТЕ та розгортання необхідного обладнання» для українських об'єктів.

«Атаки Росії на українські ядерні об'єкти є абсолютно неприпустимими. Японія, яка пережила аварію на АЕС «Фукусіма-дайіті», рішуче засуджує ці дії», — заявив міністр.

Генеральний директор МАГАТЕ, який раніше в четвер здійснив двогодинну екскурсію по комплексу Фукусіма-дайті, високо оцінив його «чудовий прогрес» з того часу, як два роки тому він останній бував на станції, незважаючи на труднощі, спричинені пандемією.

Гроссі, який очолював дві місії, раніше цього тижня заявив, що МАГАТЕ планує найближчими тижнями направити до Чорнобиля ще одну місію із забезпечення безпеки на запит уряду України.

Раніше ми повідомляли, Японія швидко приєдналася до Сполучених Штатів і Європи у питанні запровадження санкцій проти Росії, одночасно надаючи фінансову та гуманітарну підтримку Україні, частково через побоювання, що вторгнення Москви може надати сміливості натиску Китаю у Східній Азії.

 

 

 
Коментарі (0)