ГоловнаНовини ЖКГУтилізація ТПВЯпонія зацікавлена у виробництві в Україні енергії зі сміття

Японія зацікавлена у виробництві в Україні енергії зі сміття

Японське агентство JICA має намір детально вивчити можливості виробництва в Україні енергії зі сміття.

Японське агентство JICA має намір детально вивчити можливості виробництва в Україні енергії зі сміття.

На сьогоднішній день можливість впровадження в Україні проектів із альтернативних видів палива, у тому числі зі сміття за участю японських технологій та інвестицій  активно розглядають у Держенергоефективності.

Про це повідомляє ІА ZIK з посиланням на Урядовий портал.

Саме питання впровадження нових проектів виробництва альтернативних видів палива  обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із постійним представником регіонального офісу JICA в Україні Takaaki Kawano.

Агентство JICA – всесвітньо відома японська урядова організація з надання технічної, грантової допомоги та пільгових кредитів урядам іноземних держав. Восени минулого року Агентство JICA відкрило регіональний офіс в Україні, що означає крок до зміцнення економічних відносин двох держав.

JICA вже реалізує кілька масштабних інфраструктурних проектів та аналізує можливості щодо встановлення заводів із виробництва енергії із сміття.

С.Савчук запевнив, що для цього в Україні є значний потенціал. Щорічно утворюється близько 10 млн тонн твердих побутових відходів, енергетичний потенціал яких становить близько 1 млрд м3 газу у рік. Із 10 млн тонн відходів у процесі їх перероблення можна згенерувати 3,5 млн. Гкал теплової енергії та 1,2 млрд кВт*год електроенергії, а також відсортувати ресурсоцінні компоненти – близько 20% від маси сміття.

Представник Агентства JICA повідомив про наміри провести ґрунтовне дослідження стану поводження із відходами у трьох містах: Києві, Харкові та Дніпрі. На основі отриманих результатів буде визначено перспективи ефективного використання сміття для виробництва енергії.

У свою чергу, Держенергоефективності також розробило попередню фінансову модель інвестиційного проекту із переробки 80 тис. тонн сміття у рік та подальшої генерації енергії. Потужність станції становитиме 2,3 МВт електроенергії та 1,8 МВт теплової енергії. Обсяг необхідних інвестицій у такий проект складе близько 19,4 млн євро, а термін його окупності – від 6 років.

Крім того, Держенергоефективності працюватиме над можливістю залучення технічної допомоги JICA по розробці техніко-економічного обгрунтування для проекту з виробництва енергії із сміття.

Також сторони визначать й інші взаємовигідні шляхи співпраці у відновлюваній енергетиці.

 

 
Коментарі (0)