ГоловнаНовини ЖКГПодіїЕкономіка України почала поступово відновлюватися - МВФ

Економіка України почала поступово відновлюватися - МВФ

За підсумками цього року зростання ВВП України може скласти від 1 до 3%, що говорить про те, що економіка України почала поступово відновлюватися
За підсумками цього року зростання ВВП України може скласти від 1 до 3%, що говорить про те, що економіка України почала поступово відновлюватися, про це зазначається в регіональному економічному прогнозі Міжнародного валютного фонду.
 
Попри атаки рф на інфраструктуру, економіка України почала відроджуватися на початку 2023 року, зростання склало 2,4% поквартального зростання з урахуванням сезонних факторів в першому кварталі, і продовжувала зростати в другому кварталі. 
 
Відродження пов'язують з підвищенням стійкості бізнесу і домогосподарств, що супроводжувалося відновленням внутрішнього попиту.
 
У МВФ відзначили, що середньострокові перспективи залежать від результатів війни, масштабів витрат на відновлення, від повернення мігрантів, структурних реформ і перспектив входження в ЄС.
 
"Міжнародні резерви перевищили очікування завдяки кращому, ніж очікувалося, платіжному балансу та зменшенню відтоку іноземної валюти. Валові міжнародні резерви перевищили $ 40 мільярдів станом на кінець серпня... Приплив прямих іноземних інвестицій протягом року склав близько $2 мільярдів, а нижче очікуваного відтоку іноземної валюти з банківської системи також допоміг утримати сильні позиції для міжнародних резервів", - наголошується у фінансовому огляді МВФ.
 

Разом з цим, як наголошується в документі, бюджетний дефіцит погіршився в порівнянні з минулим роком, оскільки великі витрати з лишком компенсували великі надходження. Зростання витрат було зумовлене переважно витратами, пов'язаними з обороною, а зростання податкових надходжень стало можливим в умовах економічного відродження. Існуючий бюджетний дефіцит, як наголошується в доповіді МВФ, фінансується переважно за рахунок зовнішньої фінансової допомоги. 

 
Коментарі (0)