ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняЕксперт: Використання польського газопроводу замість «СП-2» підвищить безпеку ЄС

Експерт: Використання польського газопроводу замість «СП-2» підвищить безпеку ЄС

ЄС і Німеччини, з точки зору енергетичної безпеки, вигідно використовувати польський газопровід "Baltic Pipe", як часткову альтернативу російському газопроводу "Північний потік - 2"

ЄС і Німеччини, з точки зору енергетичної безпеки, вигідно використовувати польський газопровід "Baltic Pipe", як часткову альтернативу російському газопроводу "Північний потік - 2", оскільки це послужить диференціації джерел поставок газу в ЄС. Крім того, Російська Федерація використовує проект "Північний потік - 2" для створення та фінансування своїх резидентур в ЄС, що також становить загрозу безпеці Євросоюзу.

Про це в коментарі Guildhall заявив український журналіст і експерт з енергетики Андрій Старостін.

"Використовуючи Baltic Pipe, ЄС отримає додатковий, другий після газового терміналу в Свіноуйсьце джерело імпорту газу з Польщі. Крім того, якщо Польща побудує газову гілку від "Baltic pipe" до Німеччини або домовиться про закачування по суші, така схема зможе замінити половину потужності "Північного потоку-2". Чим більше диференційовані джерела постачання газу в ЄС, тим краще. Я бачу, що навіть в Німеччині прихильники проекту "Північний потік -2" переключилися і говорять про російський газопроводі, лише як про ще один можливий нове джерело газу в Європі ", - заявив аналітик.

"З точки зору енергетичної безпеки, безумовно, для Німеччини краще залежати в газовому питанні від Польщі, ніж від Росії. Частина норвезького газу, яка зараз йде в Німеччину безпосередньо, буде йти через Польщу. Це набагато краще, адже Росія використовує "Північний потік - 2" для створення та фінансування власних резидентур в Європі, це ворожа держава для НАТО і для Німеччини, і для ЄС, чого не можна сказати про Польщу ", - підсумував експерт.

 

 
Коментарі (0)