ГоловнаКоментаріКоментаріЕнергетиків змусять берегти природу

Енергетиків змусять берегти природу

Система екологічного менеджменту (СЕМ), згідно з міжнародним стандартом, буде впроваджена у ПАТ «Київенерго» до кінця 2012 року

Система екологічного менеджменту (СЕМ), згідно з міжнародним стандартом, буде впроваджена у ПАТ «Київенерго» до кінця 2012 року, повідомили вчора в компанії ДТЕК. Це дозволить основному акціонерові керувати екологічними процесами на підприємстві та мінімізувати вплив від діяльності компанії на навколишнє середовище. Менеджери будуть аналізувати ступінь забруднення, якість наданих послуг, безпеку виробничих процесів, виконання екологічних стандартів.


Світова практика свідчить, що близько 200 тис. підприємств уже отримали екологічний сертифікат, що відповідає міжнародним стандартам. В Україні впровадження системи екологічного менеджменту поки ще перебуває на початковій стадії, відзначає виконавчий директор компанії IBCentre Юлія Березовська. За її словами, в Україні всього 11 підприємств, які мають таку сертифіковану систему.

Координатор програми зі зміни клімату Національного екологічного центру Христина Рудницька уточнила, що при коректному впровадженні системи екологічного менеджменту на підприємстві в національному і регіональному масштабах вона може сприяти розвитку більш ефективних заходів щодо захисту навколишнього середовища. Міжнародні стандарти екологічного менеджменту є стимулом для підприємств постійно удосконалювати заходи щодо зниження негативного впливу на природу.

Важливе місце в системі екологічного менеджменту посідає екологічний аудит. Відповідно до закону «Про екологічний аудит», його об'єктами є підприємства, установи та організації, їх філії та представництва, системи управління навколишнім природним середовищем та інші об'єкти, передбачені законом, незалежно від форм власності і форми діяльності. При цьому він може бути добровільним або обов'язковим.

Ірина Данилкіна – віце-президент «Союзу екологічних аудиторів Україні» зазначає, що сертифікована система екологічного менеджменту обов'язково використовує екологічний аудит: «По-іншому не може бути, інакше вона не буде сертифікованою системою. При цьому треба розуміти, що впровадження екологічного менеджменту добровільне. Сьогодні в цій системі найбільше зацікавлені ті підприємства, які працюють на зовнішній ринок. Ці підприємства, як правило, стимулюються своїми іноземними партнерами з впровадження системи екологічного менеджменту», - зазначила експерт.

З цим погоджується і пані Березовська. За її словами, в першу чергу екологічний менеджмент до сьогодні впроваджували ті підприємства, які мають виробничі потужності і свою продукцію експортують на зовнішні ринки.

Що стосується витрат на впровадження системи екологічного менеджменту, то вони досить прийнятні для будь-якого підприємства. Ірина Данилкіна з цього приводу зазначила: «Не буду говорити про конкретну вартість, оскільки вона визначається індивідуально для кожного підприємства і буде відрізнятися, але це досить недорогий захід».

«Витрати на впровадження системи екологічного менеджменту, в основному, йдуть на сертифікацію. Крім цього сам стандарт передбачає, що на підприємстві має бути фахівець, який відповідає за роботу даної системи. Таким чином можна говорити про те, що витрати йтимуть на зарплату такого фахівця, на сертифікацію і через певний період часу – на підтвердження цієї сертифікації», - зазначає Юлія Березовська.

Підготував Микола Бойко

 
Коментарі (0)