ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетика«Енергоатом» і «Укргідроенерго» перейшли під управління Кабміну

«Енергоатом» і «Укргідроенерго» перейшли під управління Кабміну

Уряд підпорядкував собі ДП «НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», ПрАТ «Нижньодністровська ГЕС» та три ТЕЦ

 

Уряд підпорядкував собі ДП «НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», ПрАТ «Нижньодністровська ГЕС» та три ТЕЦ. А «Укренерго», «Магістральні газопроводи України» та ДП «Оператор ринку» мають повернутися в підпорядкування Міненерго.

Про це повідомив у Телеграм-каналі Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пояснивши, що уряд підпорядкував собі ДП «НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», ПрАТ «Нижньодністровська ГЕС» та три ТЕЦ, виконуючи Третій енергопакет ЄС у частині розмежування операторів системи передачі, виробників та постачальників електричної енергії.

Надалі Мінекономіки, Міненерго та Мінфін мають розробити рішення про передачу в управління Міненерго державних компаній «Укренерго», «Магістральні газопроводи України» та ДП «Оператор ринку». Як вказав Шмигаль, такі рішення будуть сприяти подальшій інтеграції України до європейського співтовариства.

Нагадаємо, чинне європейське енергетичне законодавство, відоме як Третій енергопакет, було прийнято в 2009 р. Його ключові вимоги щодо газотранспортної інфраструктури включають поділ функцій постачальника та транзитера газу, а також забезпечення доступу до труби третіх сторін.

 

 

 
Коментарі (0)