ГоловнаКоментаріКоментаріЄС має бути зацікавлений в Україні як в енергетичному партнері

ЄС має бути зацікавлений в Україні як в енергетичному партнері

Про це в ході засідання робочої групи «Україна-ЄС на шляху до розширеної ЗВТ», яке було присвячено обговоренню євроінтеграційних перспектив енергетичного сектору, сказав її співголова, президент УСПП, народний депутат Анатолій Кінах

Сьогодні як ніколи, незважаючи на внутрішні протиріччя та політичнуконкуренцію, необхідно об’єднати зусилля всіх інститутів влади, політиків тагромадськості, з тим, щоб на грудневому Саміті «Україна-ЄС» остаточно булозроблено політичний висновок про завершення переговорного процесу міжЄвропейським союзом і Україною. Це питання має об’єднувати всі громадські йсуспільно-політичні сили нашої держави. Про це в ході засідання робочої групи«Україна-ЄС на шляху до розширеної ЗВТ», яке було присвячено обговореннюєвроінтеграційних перспектив енергетичного сектору, сказав її співголова,президент УСПП, народний депутат Анатолій Кінах.

Сьогодні важливо задіяти всі дипломатичні,економічні й політичні можливості для того, щоб не лише зберегти, але йзміцнити статус України як невід’ємної складової енергетичної безпеки Європи тастратегічного транзитера природного газу у європейські держави.
Для нас дуже важливо, щоб у ході переговорного процесу з Російською Федерацієюці базові принципи національного значення були збережені. І вихід ми бачимо нетільки у пошуку оптимальної формули ціни на російський газ. Мова йде про пошукспільних інтересів України, Росії та Європи як трьох рівноправних партнерів, щопрагнуть сформувати прозорий ринок енергоносіїв без проявів монополізму чиполітичного тиску, а з умовами рівноправної конкуренції, ринковими умовамиформування тарифної політики.
Викликає стурбованість, що незважаючи на те, що Україна ратифікувалаЕнергетичну хартію і є членом Енергетичного співтовариства, в Європейськомусоюзі, нажаль, немає спільної з Україною енергетичної стратегії, яка б в томучислі містила ставлення Європи до тих питань енергоефективності, які маютьзагальнонаціональне стратегічне значення. 
Попри те, що в України є своя унікальна газотранспортна система, яка навіть усьогоднішньому стані спроможна транспортувати на західний кордон з Європою 140млрд куб. м. природного газу, деякі компанії, які представляють впливові уЄвросоюзі країни, є активними учасниками будівництва магістрального газопроводу«Південний потік», який в сумі з «Північним потоком» створює для України ризикивтрати статусу стратегічного транзитера. Україна пропонує проекти, які в 4-5разів економніші й вигідніші з точки зору додаткових потужностей, однак на нихчомусь не звертається увага. І це не може нас не турбувати.
Проведення грудневого самміту дасть можливість готувати Угоду про асоціацію тазону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом до ратифікації у національнихпарламентах держав ЄС. Угода з Євросоюзом – це питання нашого стратегічноговиміру, це той шанс, який Україна не може втратити. Бо вступ України до ЄС не єдля нас самоціллю, а лише можливістю сформувати на українській землі сучаснієвропейські стандарти  конкурентоспроможної економіки, верховенства права,захисту прав власника й інвестора, рівноправної конкуренції тощо.

 
Коментарі (0)