ГоловнаКоментаріЕлектроенергетикаЮ.Вітренко:"Росія має значний вплив в енергетиці як в Україні, так і в Європейському союзі"

Ю.Вітренко:"Росія має значний вплив в енергетиці як в Україні, так і в Європейському союзі"

Україна може обійтися без імпорту електроенергії з Росії, якщо проведе належну підготовку до наступного опалювального сезону
Україна може обійтися без імпорту електроенергії з Росії, якщо проведе належну підготовку до наступного опалювального сезону.
 
Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко.
 
“Потрібно влітку цього року готуватися до опалювального сезону наступного року. Тобто ремонтувати блоки, забезпечувати вугіллям склади відповідно, всю систему зробити так, щоб ми наступний опалювальний сезон забезпечували себе своєю електроенергією. Ми це можемо робити. У нас 13 блоків зараз тільки теплових станцій в ремонтах. Якби цього не було, то не було б проблем. У нас блок на Хмельницькій станції, я сподіваюся, найближчими днями він вже вийде з ремонту, якби зараз не ремонтувався, а це тисяча мегаватів, це серйозний блок, проблеми не було б. У нас обсяги того ж імпорту з Росії 200 мегаватів. А один блок — це тисяча мегаватів”, — розповів Юрій Вітренко.
 
Міністр вважає, що Росія має значний вплив в енергетиці як в Україні, так і в Європейському союзі.
 
“Фірташ сидить в Австрії. Хто за нього дав викуп? Російський олігарх, пов’язаний з Путіним. Ви думаєте, що Фірташ не залежить від путінського режиму?.. І таких багато речей... У Європі багато людей працює з росіянами в енергетиці, з „Газпромом“, з „Росатомом“. „Росатом“ хоче будувати в Угорщині атомну станцію. А ми з Угорщиною об’єднуємося. Це складна ситуація”, — додав виконувач обов’язків міністра енергетики.
 
Нагадаємо, імпорт електроенергії з Росії та Білорусі був заборонений 8 квітня 2020 року постановою НКРЕКП. Це пояснювали проблемами балансування енергосистеми України та обмеженням внутрішньої генерації. Рішення стало можливим після ухвалення Верховною Радою закону "Про ринок електричної енергії".
 
Але, з 1 січня 2021 року, після дев'ятимісячної заборони, імпорт дозволили відновити.
 
Коментарі (1)
Коля Пухов
20 Лютого 2021 p. 23:38
Субсидії були відмінені ще у 2018 році, тобто, три роки тому. Але й досі ведеться пустопорожня балаканина і возня навколо так званих субсидій. Людей агітують подавати заяви на субсидії , а відділення соцзахисту пишуть відмови на ці заяви. --------------------- Таким чином посадовці імітують існування субсидій.