ГоловнаКоментаріГазопостачанняЮ.Вітренко:«Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу»

Ю.Вітренко:«Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу»

Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу, який застосовується до транзиту газу. Такий підхід України гарантує, що транзит газу з Росії буде економічно вигідним для України, Європи та Росії
Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу, який застосовується до транзиту газу. Такий підхід України гарантує, що транзит газу з Росії буде економічно вигідним для України, Європи та Росії. 
 
Про це розповів на своїй сторінці у Facebook директор групи НАК “Нафтогаз Україна” Юрій Вітренко.
 
“Щодо "умов України для продовження транзиту“. Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу, який застосовується до транзиту газу. Ця методологія чітко визначена у європейському тарифному кодексі (NC TAR). За цією методологією тариф має відповідати актуальним витратам оператора газотранспортної системи”, — написав Юрій Вітренко.
 
За його словами, при цьому тариф корегується (зменшується), оскільки такі втрати не мають перевищувати витрати ефективного і структурно подібного оператора.
 
“Розрахунки транзитного тарифу, які були показані Газпрому і які зараз коментує російська сторона, лише покривають скореговані витрати оператора ГТС України, і тому цей тариф аж ніяк не може вважатися завищеним”, — зазначив Вітренко.
 
Юрій Вітренко розповів, що російській стороні було роз’яснено, що вона може звернутися до оператора або напряму до НКРЕКП з обґрунтуванням необхідності зниження тарифу, якщо український тариф є вищим за тарифи альтернативних (конкурентних) газопроводів, або якщо тариф робить експорт газу невигідним для Газпрому.
 

“Таким чином, українська сторона продемонструвала свій конструктивний підхід до продовження транзиту газу, який гарантує, що цей тразит буде економічно вигідним для всіх сторон: української, європейської та россійської”, — підсумував Вітренко. 

 
Коментарі (0)