ГоловнаПублікаціїЗаконодавствоКабмін опублікував рішення про удосконалення механізму монетизації субсидій

Кабмін опублікував рішення про удосконалення механізму монетизації субсидій

Кабмін опублікував рішення про удосконалення механізму монетизації субсидій, яке було запроваджено в Україні з 1 січня 2018 року
Проект змін до відповідної постанови КМУ був розроблений Міністерством фінансів після активного обговорення цього рішення з усіма зацікавленими сторонами - Мінсоцполітики, Міонрегіоном, Казначейством, представниками ОСББ/ЖБК, експертами, народними депутатами.
 
Схвалений документ удосконалює механізм перерахування субвенції з державного бюджету на оплату пільг та житлових субсидій. Це вирішує ті проблемні питання, які за результатами моніторингу роботи системи, що проводить Мінфін, виникали в учасників процесу з 1 січня цього року.
 
Постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 січня 2018 року.
 
Згідно з прийнятим рішенням, тепер розрахунки за квартирну плату (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття та рідких нечистот будуть здійснюватись на підставі інформації управлінь соцзахисту щодо нарахованих пільг та субсидій, але не вище фактичного споживання.
 
Кошти Казначейство буде перераховувати на рахунки в банківських установах.
 
Водночас для надавачів послуг із водопостачання і водовідведення передбачено можливість спрямування коштів на розрахунки за питну воду, придбану для централізованого постачання споживачам. А для надавачів послуг із централізованого теплопостачання передбачена можливість спрямування коштів на оплату купованої теплової енергії, питну воду та послуги з водопостачання, придбані для надання послуг із централізованого постачання гарячої води.

Крім того, скорочено терміни перерахування коштів.  

З текстом постанови можна ознайомитись за посиланням: ПКМУ щодо пільг та субсидій 

 
Коментарі (2)
Коля
03 Березня 2018 p. 22:52
"Зимову " субсидію почали зазначати у платіжках лише у січні, а не у жовтні, як це було раніше. Вже тепер субсидійний період триває лише 2-3 місяці на рік, оскільки "літніх" субсидій вже немає. А що буде далі?
Володимир Нечай
05 Березня 2018 p. 10:23
Новий механізм монетизації субсидій не істотно збільшить мотивації моїх сусідів - отримувачів субсидій до інвестиції (зі свого карману) в термомодернізацію.Вони вже звикли отримувати комфорт за чужий рахунок.