ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоКабмін планує запустити реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання онлайн

Кабмін планує запустити реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання онлайн

Кабінет міністрів України схвалив постанову, якою започатковує експериментальний проєкт з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі.
Кабінет міністрів України схвалив постанову, якою започатковує експериментальний проект з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі. Зараз вона доступна на порталі державних послуг Дія для дітей до 14 років у місті Харкові, про це повідомила пресслужба Кабміну.
 
"Подати заявку на отримання послуги можна буде на порталі Дія. Скорочується кількість документів та запроваджується взаємодія між інформаційними системами та реєстрами. Отримати інформацію про результат та статус послуги можна буде у кабінеті громадянина на diia.gov.ua", — говориться у повідомлені.
 
Послуга буде доступна для:
  • неповнолітніх дітей віком від 14 до 18 років за адресою місця проживання батьків чи одного з них
  • українців, які мають ID-картку, — за адресою житла, відомості про яке внесені у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, якщо особа володіє житлом або отримала електронну згоду на реєстрацію від власника чи співвласника житла.
На перших етапах послуга буде доступна у тестовому режимі в деяких містах України.
 

Нагадаємо, що на минулому засіданні 23 грудня Кабінет Міністрів зробив перший крок для запровадження цієї послуги — схвалено постанову, яка створює умови для електронної реєстрації місця проживання. Уже з 1 квітня 2021 року органи місцевого самоврядування мають вести реєстри територіальних громад виключно в електронній формі або за допомогою ІТ-системи Державної міграційної служби. 

 
Коментарі (0)