ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГКабмін вводить єдину розрахункову суму зарплати при нарахуванні пенсії

ІНФОГРАФІКА:

Весняне зростання пенсій та комуналки. Що швидше?


Доля комуналки в пенсії


Порівняння комунальних тарифів: Україна і США


Наскільки зросте ціна на електроенергію для населення з 1 березня 2017р


Головні досягнення уряду-2016


Як зростання «мінімалки» до 3200 грн вплине на пересічних українців


Норми споживання природного газу


Скільки заплатимо за житло після 1-го липня 2016р.


 

Як виростуть тарифи на ЖКП після подорожчання газу


Тарифи та соцстандарти діючі з 1 травня 2016р


Хто відповідає за якість електропостачання?
Управління багатоквартирним будинком


 
Які лампочки економніші


 
Нові рахунки за газВидобуток сланцевого газу

 
Баланс газу в українських ПСГВартість опалювального сезону 2015-2016


 

Loading...

Кабмін вводить єдину розрахункову суму зарплати при нарахуванні пенсії

Кабінет Міністрів України має намір ініціювати введення єдиної розрахункової суми середньої заробітної плати при нарахуванні пенсії в 3764,4 грн.

Про це розповів прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час презентації проекту пенсійної реформи на засіданні уряду в середу, передає «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, даний законопроект пропонує ввести нову формулу нарахування пенсій з 1 жовтня 2017 року на підставі єдиного підходу для «старих» і «нових» пенсіонерів з використанням показників середньої зарплати на рівні 3764,4 грн.

За інформацією на сайті пенсійної реформи, цей показник застосовується для обчислення пенсій, що призначаються у 2017 році (середній розмір заробітної плати за 2014, 2015 і 2016 роки).

За словами Гройсмана, раніше показник середньої зарплати, який ураховувався під час призначення пенсій, становив від 1197,91 грн до 3764,4 грн.

Обов'язкове осучаснення пенсій є складовою частиною пенсійної реформи, тобто їх перерахунок відповідно до зростання середньої заробітної плати, з якої сплачуються внески (спецпоказник, що використовується при нарахуванні пенсій).

Останнє «осучаснення» проводилося в 2012 році, але із застосуванням показника середньої заробітної плати для нарахування пенсій по Україні за 2007 рік (1197,91 тис. грн), тобто за цей час вона зросла більш ніж утричі, і в результаті дві третини пенсій навіть не досягають розміру прожиткового мінімуму.

«Перерахунок пенсій, запропонований урядом, ліквідує цей дисбаланс», - зазначається на сайті.

Водночас уряд пропонує знизити відсоток вартості одного року стажу з 1,35% (діє з 2008 року) до 1%.

Варто відзначити, що показник 1,35% для всіх пенсіонерів жодного разу повною мірою не застосовувався.

«Зниження цього показника не погіршить, а, навпаки, у більшості випадком поліпшить умови перегляду пенсії», - вважають в уряді.

Коефіцієнт буде однаковий для тих, кому пенсія нараховується в цьому році, і для тих пенсіонерів, яким вона перераховується.

За розрахунками уряду, в результаті пенсії будуть перераховані, тобто підвищені, близько 5,6 млн українців (загалом їх в Україні 11,9 млн).

У подальшому базовий показник для розрахунку пенсії буде автоматично підвищуватися за ставкою, що становитиме мінімум половину темпів зростання середньої зарплати в Україні. З 1 січня 2018 року мінімальна пенсія становитиме 40% мінімальної заробітної плати.

З жовтня поточного року уряд також пропонує скасувати 15-відсоткове зниження пенсій працюючим пенсіонерам. З 2,3 млн працюючих пенсіонерів зараз пенсії знижуються у 494 тис.

«Уряд пропонує, щоб ті, хто працює, отримували заробітну плату і пенсію в повному обсязі», - наголошується на сайті.

Як повідомлялося раніше, за оцінкою Гройсмана, на реалізацію проекту осучаснення пенсій в 2018 році буде необхідно 30,66 млрд грн.

 

 
Коментарі (1)
Коля
18 Травня 2017 p. 21:25
Багато осіб непенсійного віку взагалі не мають ні зарплат, ні пенсій ,-- звільнені з роботи з ініціативи держави, тобто по незалежним від працівників причинам позбавлені засобів існування, тому вимушені жити на утриманні своїх сімей.---------------------------- --------------------------------------------- І як же їм тепер не порадіти за працюючих пенсіонерів (за віком), які почали отримувати підвищені зарплати і пенсії.
Loading...

загрузка...
 
Loading...