ГоловнаКоментаріАльтернативна енергетикаК.Чижик:«Ми маємо змінити чинні «зелені» тарифи»

К.Чижик:«Ми маємо змінити чинні «зелені» тарифи»

Міністерство енергетики та захисту довкілля пропонує змінити підтримку виробників електроенергії з відновлювальних джерел енергії: разом із впровадженням аукціонів переглянути чинні “зелені” тарифи
Міністерство енергетики та захисту довкілля України пропонує змінити підтримку виробників електроенергії з відновлювальних джерел енергії: разом із впровадженням аукціонів переглянути чинні “зелені” тарифи. 
 
Про це заявив заступник міністра енергодовкілля Костянтин Чижик.
 
"Ми маємо змінити чинні “зелені” тарифи, щоб сектор міг в подальшому розвиватись, з одного боку. З іншого боку, щоб ми захистили тих інвесторів, які вже сьогодні інвестували в сектор", — сказав Чижик. 
 
З початку року в Україні ввели в експлуатацію більше об’єктів відновлюваної енергетики, ніж за всі попередні 10 років разом взяті. Разом очікуваним будівнитцвом станцій на ВДЕ наступного року, це призводить до дефіциту ДП “Гарантований покупець”, який виплачує “зелені” тарифи виробникам. 
 
Міністерство пропонує переглянути чинні "зелені" тарифи та презентувало ринку розрахунки дефіциту "Гарантованого покупця", відзначив Чижик. 
 

Нагадаємо, в Міненергодовкілля пропонують, за згодою 50% ринку, знизити "зелені" тарифи для вітроелектростанції (ВЕС) на 20% та сонячні станції (СЕС) на 10%, анулювати pre-PPA для станції, що будуть введені у 2020 році, — вони не отримають “зелений” тариф. Також в Міненергодовкілля пропонують не продавати електроенергії для технологічних втрат операторам мереж, а тариф “Укренерго” на передачу підняти до 153 грн/МВт∙год. 

 
Коментарі (0)