ГоловнаНовини ЖКГТеплоенергетикаКиян агітують за короткі штори і темно-коричневі батареї

Киян агітують за короткі штори і темно-коричневі батареї

Важлива порада: фарбувати батарею у темно-коричневий колір. Доведено, що він найкраще віддає тепло (8-10º С). Крім того, якщо штори – довгі, то майже 20% тепла йде на обігрів вікна

У столичній держадміністрації розпочато тренінг з енергозбереження для спеціалістів call-центру та представників засобів масової інформації.

Про це «У.К.» повідомили у прес-службі КМДА.

Зокрема, 1 березня фахівці Головного управління енергетики, енергоефективності та енергозбереження спільно з проектом USAID «Реформа міського теплозабезпечння в Україні» провели перше навчання із зазначеної теми. Упродовж занять профільні керівники розказали про основні елементарні заходи з теплоізоляції, дотримуючись яких, кияни зможуть самостійно утеплити будинки, тим самим підняти температуру у квартирі.

Так, стало відомо, що майже 30% тепла виходить з оселі через шпарини у дверях та вікнах. Заклеївши вікна та провівши теплоізоляційні заходи, можна підвищити температуру у квартирі на 4-5° С.

Окрім вікон та дверей тепло виходить і через вентиляційні отвори, особливо це стосується останніх поверхів. Оскільки вентиляційні отвори наглухо закривати не можна, необхідно обладнати їх спеціальними дверцятами або шматком картону. Це допоможе підвищити температуру на 5-7º С.

У разі якщо батареї недостатньо нагріваються, проблемою може бути утворення повітряних пробок. Необхідно відкрутити клапан на батареї і дочекатися, поки потече вода.

Також до 20% тепла з кімнати забирають і декоративні панелі на батареях. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша, ніж у тих, які виступають в кімнату. Більше того, вкритий фольгою теплозахисний екран, розміщений між стіною та батареєю, здатен підвищити тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%. Фахівці радять наклеїти фольгу за ДСП та розмістити на стіні за батареєю.

Ще одна не менш важлива порада: фарбувати батарею у темно-коричневий колір. Доведено, що він найкраще віддає тепло (8-10º С). Крім того, якщо штори – довгі, то майже 20% тепла йде на обігрів вікна, а не кімнати. Штори, які не закривають батарею, дають можливість теплу надходити у кімнатний простір.

Для збереження тепла у кімнаті фахівці радять закривати скло на ніч короткими шторами (взимку через скло у вікні втрачається 10-14% тепла), а також закривати вхідні двері та засклити вікна у під’їздах. Це допоможе зберегти тепло у всіх приміщеннях будинку.

 

Ольга Гальчинська

 
Коментарі (0)