ГоловнаНовини ЖКГКиївводоканал скаржиться на зношеність мереж

Київводоканал скаржиться на зношеність мереж

За оцінками спеціалістів столичного водоканалу, більшість аварій викликано зношеністю мереж водопостачання та каналізації. На сьогодні 25% водопровідних та 45% каналізаційних мереж повністю застаріли.Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі ПАТ «АК Київводоканал».Слід зазначити, що бі

За оцінками спеціалістів столичного водоканалу, більшість аварій викликано зношеністю мереж водопостачання та каналізації. На сьогодні 25% водопровідних та 45% каналізаційних мереж повністю застаріли.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі ПАТ «АК Київводоканал».

Слід зазначити, що більшість водопровідних мереж використовується без перерв понад 20 років. Також в експлуатації досі перебувають каналізаційні мережі, збудовані до 1917 року. В аварійному стані перебувають і колектори збудовані у 1950 – 1980 роках із залізобетонних конструкцій без захисного покриття. Через агресивний вплив стічної рідини та продуктів її розкладу, незахищений залізобетон піддається руйнації через корозію, що з часом прогресує.

Аварійні мережі потребують негайної перекладки і заміни, оскільки їх експлуатація та постійне усунення аварійних ситуацій вимагає чимало матеріальних та людських ресурсів. Однак, планова заміна зношених мереж та колекторів майже не відбувається, адже усі наявні фінансові ресурси йдуть на ліквідацію аварійних пошкоджень.

За перше півріччя поточного року до ПАТ «АК «Київводоканал» надійшло 2 тис 994 повідомлення про аварії на водопроводі, 40 заявок про пошкодження каналізаційних колекторів та 7 тис 151 заявка про їх засмічення. Аналіз засмічень на каналізаційних мережах свідчить про нецільове використання мешканцями Києва системи водовідведення та постійні порушення правил скидання стічних вод.

Усі пошкодження та засмічення було оперативно ліквідовано, в тому числі 1 тис 163 аварії із розриттям на вулицях та проїжджих частинах, що спричиняє незручності мешканцям міста. При виконанні аварійно-відновлювальних робіт було замінено 4,64 км труб: на водопровідних мережах – 4,025 км, на каналізаційних – 0,615 км.

ПАТ «АК Київводоканал» спільно із ВАТ «Київпроект» розробили проект Програми модернізації та розвитку водопровідного та каналізаційного господарства міста до 2020 року, яким передбачено перекладку аварійних мереж. Схвалення цього проекту Київрадою та фінансування передбачених у ній заходів у повному обсязі дозволить вперше за роки незалежності комплексно приступити до вирішення проблем зношених мереж столиці.

Довідка:

У середньому на ліквідацію однієї аварії витрачається від 4 годин до доби – в залежності від складності поламки, необхідності розриття та можливості вільного підходу техніки до місця проведення робіт.

Слід зауважити, що останнім часом все частіше оперативному проведенню ремонтних робіт заважають малі архітектурні форми (МАФи), розміщені в санітарно-охоронних зонах мереж Київводоканалу. А несанкціонована забудова таких зон парканами та приватними будинками взагалі унеможливлює його проведення під низкою життєво важливих для водного господарства об'єктів.

 
Коментарі (0)